Při koupi nového vozu je pro velkou spoustu majitelů důležité, jakou barvu bude mít jeho lak. Nabídka se u všech modelů rok od roku rozšiřuje, ovšem ne vždy je nabídka přesně odpovídající zákazníkovu přání.

Pokud patříte i vy do skupiny lidí, kterým se barva jejich vozu velice rychle omrzí, pak vám přinášíme úžasné video nejnovější technologie, která dokáže udělat z laku vašeho vozu opravdové umělecké dílo a navíc se jeho podoba neustále mění, takže se vám nikdy neokouká a neomrzí.

lmga40_55b21044e4c2b

Německý graffiti umělec René Turrek vytvořil naprosto úžasné dílo na Lamborghini Gallardu. Tento vůz totiž nalakoval speciální thermochromicko barvou, která mění svou barvu po styku s teplem. Ve standardu je vůz poměrně standardní hnědočervený a na první pohled nikterak výjimečný. Ovšem velké změny se začnou dít v momentě, kdy se vůz dostane do styku s teplou vodou, popřípadě na něj začnou prudce svítit sluneční paprsky.

lmga28_55b210448898b

Hnědočervený lak začne ustupovat, a na jeho místě se objeví motiv, který je ukrytý pod ním. V tomto případě motiv prvního z Avengerů z marvelovské ságy, Kapitána Ameriky. Díky tomu, že vůz není nikdy osvícen stejně a ani voda se jeho povrchu nikdy stejně nedotkne, motiv na karoserii se pokaždé ukáže zcela jinak. Celý proces samozřejmě probíhá i obráceně, takže můžete auto velice rychle změnit zase zpět na standardní hnědočervenou barvu. Díky tomu můžete nejrůzněji měnit tak, jak například dáte vůz do stínu nebo na sluníčko. Vaší představivosti se zkrátka meze nekladou.

lmga24_55b2104438bc5

Pokud tedy chcete svůj vůz trochu více ošperkovat a udělat z něj raritku, na kterou jen tak nenarazíte, pak se určitě začněte o tuto technologii zajímat, protože na nic originálnějšího, co se týče lakýrnických práci vozů, určitě nenarazíte.