Luxusní střední třída, která je v Evropě tak moc oblíbená, se velice brzy dočká nového hráče. Renomé značky v ní bude hájit nový čistě elektrický model 3.

V nabídce společnosti Tesla je momentálně jediný model, kterým je velký sedan Model S. Ovšem příští rok bude pro tuto značku představovat zcela zásadní rozšíření portfolia. Můžeme se těšit na nový model typu SUV Model X a dorazí k nám také sedan střední třídy Model 3. Svou premiéru si odbude v březnu příštího roku.

tesla-model_s_front-angle-3-970x546-c

I přesto, že byla premiéra plánovaná na autosalon v Ženevě, nakonec se uskuteční spíše po této události a to na akci pořádané samotnou automobilkou, kde vůz dopodrobna představí. Tesla již dříve potvrdila, že model nepoužije platformu z Modelu S. Důvode tohoto rozhodnutí je vysoká cena hliníkových součástí, které jsou v této platformě používány v opravdu vysoké míře. Auto by mělo využít dostupnější materiály, které budou odpovídat tržnímu zaměření. Hliník tak bude nejspíše nahrazen levnější, ale těžší ocelí, díky které se vůz stane cenově dostupnější.

model-3-musi-zvladnout-alespon-320-km

Baterie vložení do Modelu 3 by měly na jedno nabití poskytnout dostatečné množství energie až na 482 km. Model 3 se z dostupných informací navíc jeví jako poměrně živé auto, protože z nuly na sto je schopna zrychlit za 4,1 sekundy. Stejnou hodnotou se může pochlubit BMW M4 kupé. Tvary automobilu by měly být oproti minulým výtvorům o něco více osobitější, protože automobilka se snaží nalézt svůj osobitý ráz a podobu, kterou bude používat i u dalších modelů.

2017-Tesla-Model-3

Vůz se bude momentálně nabízet ve verzi sedan. Ovšem podle zpráv automobilky platforma vozu umožní vytvářet i jiné karosářské verze, například kombíku nebo kupé. Model X bude nabízen již příští rok. Model 3 se na trhu objeví nejspíše v roce 2019. Po něm by měla přijít druhá generace otevřeného Roadsteru.