Letošní autosalon ve Franfurktu nad Mohanem by měl být svátkem pro milovníky rychlých vozů, kterým však tepe pod kapotou ekologický zdroj výkonu. Radost by jim mělo udělat především nové Porsche.

V polovině září tohoto roku se otevřou brány autosalonu ve Frankfurtu. Podle některých zpráv by měla být tato událost také spojena s premiérou vozu od Porsche, které bude využívat čistě elektrický motor a který byl doposud znám pod jménem Pajun.

popatu83_5063590914803

Vůz je velkým tajemstvím a automobilka o něm nechce prozradit ani píď informací. To dává prostor pro tvorbu celé řady dohad a fám o tom, jak bude vůz vypadat. Ty nejreálnější mluví o sportovně laděném pětidvéřovém hatchbacku, který bude vycházet z modelů Panamera a konceptu Panamera Sport Turismo, který se představil v roce 2012.

popatu41_50635908b1f7e

Nejnovější koncept by měl být dlouhý 4,8 metru, díky čemuž by se rozměry tohoto vozu a Panamery lišili jen o pár desítek centimetrů. Porsche se netají tím, že by se měl Pajun stát přímým konkurentem pro model Tesla S, jejíž celkové délce 4,9 metru se bude přibližovat ještě více než Panameře. Očekáváme, že nabídne i velice podobné jízdní výkony a samozřejmostí je i cenovka, která bude odpovídat nejen značce vozu, ale i technologiím a designu, které bude využívat.

popatu20_5063590858db4

Pajun bude vycházet také z čistě elektrického vozu, které Porsche představilo již dříve a které neslo název Boxter E. Vůz bude také jakousi ochutnávkou podoby samotné sériové verze, která by se měla k zákazníkům dostat v roce 2018 nebo 2019. Dá se také očekávat, že v případě čistě elektrického modelu nebude Pajun odkazovat pouze na Boxter E, ale připomene i model Egger-Lohner C 2 z roku 1998, který je dílem samotného Ferdinanda Porscheho. Než se ovšem Pajun ke svým zákazníkům dostane, budou se muset spokojit s jinými ekologickými modely od Porsche s přívlastkem S E-Hybrid.