> Nejvyšší hodnocení pro bestseller: Nový Tiguan dosáhl nejlepších výsledků v testech pasivní bezpečnosti (ochrana cestujících při nehodě) i účinnosti technologií na podporu aktivní bezpečnosti (předcházení kolizím)
> Další zlepšení ochrany cestujících vzadu: Nový Tiguan je sériově vybaven také bočními airbagy pro cestující vzadu
> Nové upozorňování na nebezpečí při vystupování: Aktuální Tiguan je již v základní verzi sériově vybaven širokýmspektrem asistenčních systémů včetně upozorňování na nebezpečí při vystupování

Nový Volkswagen Tiguan obdržel od renomované evropské organizace pro ochranu spotřebitelů Euro NCAP nejvyšší hodnocení bezpečnosti s pěti hvězdami. Třetí generace bestselleru se tak oficiálně řadí mezi nejbezpečnější automobily ve své třídě. Mimořádně dobře byla hodnocena bezpečnost dětí přepravovaných v tomto oblíbeném SUV značky Volkswagen, což je důležitý výsledek pro rodiny. Pro ně je totiž Tiguan, jehož se prodalo již více než 7,6 milionu vozů, ideálním všestranným automobilem.

Hodnocení s 5 hvězdami. Volkswagen Tiguan byl organizací Euro NCAP (European New Car Assessment) testován z hlediska ochrany dospělých cestujících, ochrany dětí, bezpečnosti nechráněných účastníků silničního provozu a sériově dodávaných asistenčních systémů. Dosažené hodnocení s 5 hvězdami symbolizuje vynikající celkový výsledek v oblasti pasivní bezpečnosti (ochrana cestujících při nehodě) a bohatou výbavu komplexními technologiemi pro účinné předcházení kolizím v praktickém provozu. Zkušební kritéria jsou v testech Euro NCAP od roku 2023 ještě přísnější. Mezi nové požadavky patří například funkce pro rozpoznávání dětí ponechaných uvnitř vozu – nová generace modelu Tiguan přitom splňuje i tento bod. Ochranu cestujících vzadu navíc optimalizují boční airbagy na vnějších sedadlech dodávané v novém modelu Tiguan sériově. Pro rodiny s dětmi je smysluplnou podporou v každodenním provozu upozorňování na nebezpečí při vystupování. I tato funkce je zahrnuta do sériové výbavy modelu Tiguan a v rámci systémových limitů dokáže zabránit otevření dveří, pokud se zezadu přibližuje jiný účastník silničního provozu (jízdní kolo, elektrická koloběžka, motocykl atd.). Systém přitom upozorňuje na případné nebezpečí akusticky i vizuálně.

Rozsáhlá bezpečnostní výbava sériově. Nový Tiguan je sériově vybaven již v základní verzi1 následujícími bezpečnostními technologiemi (výňatek):

·        Funkce brzdění při odbočování a podpora při vyhýbacím manévru

·        Rozpoznávání nepozornosti a únavy řidiče

·        Čelní airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu (s deaktivací airbagu spolujezdce vpředu), hlavové a boční airbagy vpředu a vzadu, centrální airbag

·        Asistent pro vyjetí z parkovacího místa

·        Upozorňování na nebezpečí při vystupování

·        Asistent pro rozjezd do kopce

·        Parkovací senzory (výstražné upozorňování na překážky před vozem a za ním)

·        Kompatibilita s novým bezpečnostním standardem i-Size pro dětské sedačky

·        Asistent pro průjezd křižovatkou

·        Asistent pro nouzové brzdění „Front Assist“ s rozpoznáváním chodců a cyklistů

·        Služba nouzového volání eCall

·        Zadní kamera „Rear View“

·        Asistent pro jízdu v jízdním pruhu „Lane Assist“

·        Asistent pro změnu jízdního pruhu „Side Assist“

·        Systém pro rozpoznávání přítomnosti dítěte uvnitř vozu

·        Rozpoznávání dopravních značek

Podrobné výsledky testu Euro NCAP naleznete na www.euroncap.com.