Jak už od nás jistě víte, chystané SUV od Škodovky ponese jméno Kodiaq podle slavného medvěda. Stejnojmenné město pak Škoda na jeden den přejmenovala na Kodiaq.

SUV novinka se světu představí v druhé polovině tohoto roku. Bude se jednat o velké SUV z dílny značky Škoda a mladoboleslavský výrobce již nyní zahajuje svou marketingovou kampaň. Město Kodiak na jeden den přejmenovalo na Kodiaq.

Název Kodiaq vůz získal podle druhu medvěda žijícího na pobřeží Aljašky na stejnojmenném ostrově. Po něm je pojmenováno i jedno z měst, kterého nyní Škoda využila ke své neobvyklé marketingové kampani a propagaci připravovaného modelu.skko90_573071009f22c

Díky velkorysému souhlasu místních úřadů, který určitě nebyl zadarmo, mohla na jeden den přejmenovat město Kodiak na Kodiaq, právě podle svého chystaného SUV. Za pomoci místních obyvatel byly veškeré nápisy přelepeny, tabule přemazány, přejmenovány lodě i hasičská a policejní auta a předělány reklamy. Písmeno Q bylo přidáno i na oficiální internetové stránky města Kodiak.

Město, které má zhruba šest tisíc obyvatel, celou přeměnu pečlivě zdokumentovalo, a výsledkem celodenní práce je toto video. Díky němu se můžete podívat, co všechno bylo ve městě změněno a kdo všechno se na přeměně podílel.

Model Kodiaq je teprve jednou z předzvěstí nově chystané ofenzivy do oblasti SUV, kterou Škoda plánuje. Po Kodiaqu bychom se měli dočkat i nového Yettiho a sportovně laděného SUV či malého modelu.