Golf patří mezi jedny z nejprodávanějších vozů starého kontinentu. Co nevidět nás čeká facelift všech modelů, ale už nyní prosakují na povrch informace o nastávající generaci osmé a podobě verze GTI.

Příští rok nás čeká facelift oblíbeného modelu Golf od Volkswagenu, ke kterému více říkat netřeba. Jedná se o evropskou legendu, kterou řidiči prostě milují. Chystaný facelift opět trochu model oživí a zmodernizuje. Ovšem toto oživení mu nezůstane příliš dlouho, již v roce 2018 má totiž přijít zcela nová generace toho vozu v pořadí již osmá. Na ní naváže v roce 2019 i verze GTI, o které se nám nyní dostalo exklusivních informací.

2014_volkswagen_golf_gti_first_drive_review_08-1001-m-610x450

Tou nejzajímavější je, že by se nové GTI mělo dočkat hned tří provedení. Víme, že i dnes můžeme dostat různé varianty tohoto vozu, ovšem rok 2019 nám nabídne GTI ve formě, jako nikdy předtím. Bude se jednat o opravdu svižný vůz, který nenechá nikoho chladným.

maxresdefault

Základní varianta tohoto vozu s označením Classic by měla poskytovat výkon 195 kW, tedy asi 265 koňských sil. Nad ní se bude tyčit verze Performance, kterou známe i dnes. Od té dnešní se však nebude lišit rozdílem pouhých deset koní oproti klasické verzi. Nabídne totiž výkon hned 220 kW, tedy 330 koní, kterým se dnes může pochlubit jen vrcholový Golf R. Pod kapotou se nejspíše bude vzpínat přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec.

volkswagen-design-vision-gti-rear-static1-600-001 - kopie

Ovšem úplném stropem nabídky bude Golf GTI Club Sport s pohonem předních kol, který nabídne výkon 240 kW, tedy 326 koní výkonu. Spekuluje se také o další variantě, jakémsi nástupci varianty R, která dostane 294 kW, tedy brutálních 400 koní a pohon všech kol.
546ac9f769bfe_-_golf-r400-007-lgJak to tak vypadá, máme se na co těšit, i když bychom neměli zapomínat na současnou řadu, která ještě nevytáhla všechna esa z rukávu. Těší se na nás totiž Golf R 400, který poskytne výkon přes 400 koní a to bude sakra výkonný mašina.