Říkáte si, proč některé moderních technologie, které jsou využívány v automobilech, nejsou k vidění i u jiných výrobků? Přesně tuto otázku si položili i inženýři u Volkswagenu a výsledkem jejich hloubavého zamyšlení je dětský kočárek, který se bude maximálně starat o bezpečnost dítěte a který bude dělat radost především tatínkům.

Říkáte si, že dětské kočárky a Volkswagen nejsou dohromady? No inu z následujícího vide a je patrné, že se mýlíte. Ve Volkswagenu si totiž řekli, že zkušenosti a technologie z výroby automobilů by se dali přenést i do jiného odvětví a tak se zaměřili na trh s dětským vybavením, kde objevili obrovskou díru. Kočárky jsou totiž stejně nudné, jako před padesáti lety. Fungují pouze na lidský pohon a vrcholem jejich technologie je výškové nastavení a sklápění stříšky.

528459130_640

Rozhodli se tedy, že tento nedostačující fakt změní a udělají z kočárku technologiemi nadupanou záležitost, která ochrání dítě před nárazem do stěny. To díky systému automatického brzdění v případě detekce překážky před vozem, v tomto případě tedy před kočárkem. Další skvělou funkcí jsou senzory sledující osobu. Kočárek má neustále v hledáčku tatínka či maminku a pronásleduje je na každém kroku díky vlastnímu pohonu a dodržování té správné vzdálenosti. Rodiče se tak již s kočárkem nemusí dřít, ale mohou si užívat standardní den se vším všudy, a kočárek s dítětem se o sebe již sám postará. No nebudeme váš již napínat, podívejte se na to sami.

Samozřejmě že celé video je pouhým žertem a Volkswagen opravdu neplánuje výrobu tohoto dotěrného kočárku. Jedná se pouze o zajímavou reklamu na některé funkce, kterými vozy VW disponují a které chrání jejich majitele před jakoukoliv újmou. Proto tedy prosím berte celou věc s nadhledem a s úsměvem na tváři. I když kdo ví. Třeba se jednou kočárky v takové malé automobily skutečně promění.