Lexus opět trochu pootevírá okénku do budoucnosti, s tím rozdílem, že tentokrát určitě nejde o představování nového hyper moderního vozu přecpaného tou nejmodernější technologií.

Asi každý kluk, nebo i dívka, kteří viděli film Zpátky do budoucnosti, toužili po létajícím prkně s názvem Hoverboard. Jedná se o prkénko ve stylu skateboardu, které se však žádnou svou částí nedotýká země a jen tak si těsně nad ní levituje. Díky tomu je schopno překonávat nejrůznější překážky, mezi které patří i vodní hladina.

Lexus vědom si toho, že v každém muži dřímá chlapec, opět vzbudil v mnohých naději, že tato geniální hračka již může být zkonstruována. Pochlubil se nám totiž videem, ve kterém se parta bláznů prohání ve skateparku právě na něčem, co bychom za hoverboard mohli označit. Dělali s ním nejrůznější triky od railů na zábradlí, až po jízdu na vodní ploše. Všichni netrpělivě čekali na vyjádření Lexusu, zdali se opravdu podařilo hoverboard sestrojit nebo se jedná jen o nafingované video tzv. fake.

lexus-hoverboard@2x

Bohužel druhá varianty se ukázala tou správnou. Lexus sice sestrojil přístroj, který dokáže levitovat, ale to vše jen díky tekutým dusíkem podchlazených supravodičů a sestavě navzájem si odporujících magnetů, tedy podobné technologii jakou využívají některé supervlaky používané například v Japonsku. Tyto technologie, ve spojení z lehkým přístroje, který je údajně vytvořen z bambusových vláken, dokázali prkno udržet nad zemí i s váhou dospělého člověka.

9fc930e0-5bd5-46f3-a521-3fd0583446d6.HR

Projekt Lexus Slide bychom však neměli úplně zavrhovat. Lexus totiž Slide bere jako seriózní projekt, který by nám mohl napovědět, jaké technologie by se třeba jedno za několik desítek let mohli v našich vozech objevovat. Zároveň je dobře, že se touto technologií někdo zabývá, protože jen neustálým výzkumem se nakonec dobere k výsledku, kdy hoverboard popírající gravitaci opravdu sestrojíme a budeme se tak moci prohánět v podstatě kdekoliv. A to bude velká paráda.