Oblíbený model Audi Q7 se dočká vysportovanější verze, která ponese název SQ7. Již delší dobu se spekulovalo nad tím, že pod kapotou nové verze bude tepat naftový osmiválec. A tyto domněnky nyní také potvrdili uniklé dokumenty přímo z Audi.

Audi se novou SQ7 nikterak netají, tedy alespoň jejím vzhledem a jízdními vlastnostmi ne. Ukázala nám ji totiž již při testování na severní smyčce Nürburgringu, který bohužel pro Audi nedopadl příliš dobře, jelikož vůz na jedná z klopených zatáček této zapeklité trati, vyletěl z ideální stopy a padl do náruče svodidel.

2016-audi-q7-08

Již dříve se spekulovalo, že pod kapotou sportovního SUV dřímá nová generace naftového osmiválce, která dosahuje výkonu až 400 koní a kterému navíc do žil vhání sílu i elektrické dmychadlo, díky kterému má motor ty nejlepší reakce a nízkou spotřebu. Ten fakt, že motor ve vozech opravdu bude, potvrdil uniklý dokument, ve kterém se píše, že novinka bude mít jednotku 4.0 TDI V8 o výkonu dokonce 320 kW, tedy přes 400 koní. I přesto to však nebude stačit na dvanáctiválcovou verzi z minulého roku, která poskytovala rovných 500 koní. Ovšem nová SQ7 je výrazně lehčí a na silnici se bude chovat obratněji a dynamičtěji.

2016-Audi-Q7

Další spekulace hovoří o tom, že nová SQ7 bude mít točivý moment přes 800 N.m, a osmistupňový automat. Zrychlení vozu by se mělo vměstnat pod pět vteřin, což by znamenalo, že se na předměstích Londýna, v přepychových čtvrtích typu Chelsea, bude jezdit zas o něco rychleji.

B&B Audi Q7 Facelift

B&B Audi Q7 Facelift

Vy se nyní můžete podívat na nehezky vypadající nehodu vozu na již zmiňované smyčce. Auto si tak můžete prohlédnout v plné parádě, shlédnout jeho jízdní vlastnosti a pobavit se nad nepříjemným poškozením tak drahého vozu. Zkrátka video, které v sobě má vše, co bychom od testu takovéhoto vozu očekávali a možná ještě něco navrch.