Divize Exclusive od Porsche umí s vozy učiněné zázraky. Nyní se podívala i na zoubek i novému Caymanu S a výsledek je propojení decentnosti s dravostí.

Divize Exclusive automobilky Porsche má již podle svého jména za úkol jediné, a to dělat z nádherných vozů Porsche ještě unikátnější a oku lahodící stroje, které dělají čest svému majiteli. Z jejich dílny vyjelo již několik set vozů upravených přesně podle přání svých pánů, popřípadě podle přání automobilky a vždy se jednalo o vozy, které v sobě kombinovalo klasickou eleganci všech Porschat a zároveň zdůraznění jejich jízdního potenciálu.

pocy20_55c46a62d78e0

Již 30 let plní všemožná přání, používají jen tu nejvytříbenější kůži, obkládají interiér tím nejkvalitnějším dřevem i sportovním karbonem. Nevyhýbají se ano leštěné oceli a hliníku a to vše jen proto, aby co nejvíce podtrhli sportovní styl upraveného vozu. Krom interiéru však může zákazník požádat i o úpravu zevnějšku vozu a lze pozměnit i samotnou techniku vozu, pokud to jeho konstrukce dovolí.

pocy40_55c46a63124a5

Dalším exemplářem, který se dostal Exclusivu pod ruku je model Cayman S. Na něj se divize vrhla hned po dokončení exklusivního Porsche 911 Targa 4S Exclusive Myfair Edition. Úpravy Caymanu S se mohou na první pohled zdát dost nenápadné, ale dohromady je znát pozměněná tvář vozu. Ten totiž dostal elegantní bílý odstín, který se snoubí s dynamickými černými detaily. Mezi ně patří rámečky světlometů a vstupy vzduchu na bocích i přídí. Tuto barvenou kombinaci pak doplňují dvacetipalcová kola taktéž s dvojitou barevnou úpravou.

pocy81_55c46a637104b

Interiér se celý oblékl do hnědé kůže, kterou doplňují charakteristické výklady palubní desky, středového tunelu a dveří v bílé barvě. Na opěrce mezi sedadly se navíc objevuje nepřehlédnutelný znak Porsche. Technické detaily nebyly zveřejněny, proto se dá počítat se standardem v podobě 325 koní.

pocy04_55c46a6238216