Sébastien Ogier a spolujezdec Julien Ingrassia vyhráli Rally Mexiko, druhé vítězství v řadě v MS rally pro Volkswagen Motorsport a Polo R WRC. Druhý v cíli Mikko Hirvonenem s továrním Citroënem ztrácel 3:28,9 min.

Volkswagen Motorsport

Neuvěřitelný vstup Volkswagenu Polo R WRC do soutěží MS rally 2013. V loňském roce pouze testovali, tým a piloti poznávali tratě se slabším vozem Škoda Fabia S2000 a letos Volkswagen Motorsport ovládl soutěže mistrovství světa. Tři soutěže, třikrát stupně vítězů, dvakrát první místo a jednou druhé. To je zatím bilance vedoucího muže celkového pořadí Sébastiena Ogiera, která má na svém kontě již 74 bodů.

Šťastný Sébastien Ogier

Po vítězství v Mexiku říkal v cíli šťastný Sébastien Ogier „Dokonalý není jen tento víkend, ale celý úvod letošní sezóny“. Ze začátku soutěže bojoval s Madsem Ostbergem, ale od druhé etapy již s přehledem vedl a do cíle 397 km dlouhé soutěže jistil vedoucí pozici a v poklidu navyšoval náskok na propastných 3:28,9 min. Druhá posádka Jari-Matti Latvala se spolujezdcem Miikka Anttila měla již v první RZ kontakt s kamenem, který ji pro první den vyřadil ze soutěže. Přesto si odváží z Mexika jeden bod.

Volkswagenu Polo R WRC

Po zimních soutěžích v Monte Carlu a ve Švédsku, horké a prašné Mexické s denními teplotami kolem 30 stupňů a tratěmi nad 2000 m nad mořem čeká VW Polo R WRC soutěž v Portugalsku. Rally of Portugal se jede 11. až 14. dubna a je první “normální” šotolínovou rally roku.