•  Jezdci týmu ABT CUPRA XE, Jutta Kleinschmidtová a Nasser Al-Attiyah, se poprvé setkali při vzájemném rozhovoru ve svém novém voze
  •  Pro německou jezdkyni, inženýrku s vášní pro motoristický sport a jedinou ženu, která zvítězila v Rallye Dakar, je to druhá sezona v Extreme E
  •  Nasser Al-Attiyah se čtyřmi vítězstvími v Rallye Dakar a bronzovou medailí ve skeetu z Letních olympijských her 2012 v Londýně debutuje v globálním mistrovství pro elektromobily
  •  Sezona Extreme E 2022 odstartuje 18. až 20. února v Neomu (Saúdská Arábie)

Oba se mají opravdu čím pochlubit, vždyť dohromady mají na svém kontě například pět vítězství v Rallye Dakar. Ona je první a dosud jedinou ženou, které se to podařilo, on je panujícím šampionem. Společně tvoří dvojici jezdců týmu ABT CUPRA XE a již brzy budou v globálních závodech elektromobilů řídit nový závodní vůz CUPRA Tavascan XE. První podnik druhé sezony Extreme E odstartuje tento víkend, 18. až 20. února, v Neomu (Saúdská Arábie), kde budou oba legendární jezdci bojovat o vítězství.

Jen několik dnů před startem jejich dobrodružství v Extreme E se Jutta Kleinschmidtová a Nasser Al-Attiyah poprvé setkali a vedli spolu následující rozhovor:

Jutta Kleinschmidtová: Už jsi měl někdy za partnera v týmu závodní jezdkyni?

Nasser Al-Attiyah: Ne, ještě ne. Teď to bude poprvé a jsem naprosto nadšený, že to jsi právě ty. Jsi jedinou ženou, která zvítězila v Rallye Dakar. Proč myslíš, že se to ještě žádné další ženě nepodařilo?

J.K.: To je opravdu dobrá otázka. Popravdě, nevím. Myslím, že by to mohlo být i tím, že v motoristickém sportu mnoho žen není. A pak, jak víš, dostat se až na vrchol je velmi náročné. Ale myslím si, že Extreme E je teď skvělou příležitostí, protože každý tým se skládá z ženy a muže, a je tu hodně velmi talentovaných závodních jezdkyň. Podle mého názoru je to fantastické. Jsem si jistá, že v budoucnosti budeme svědkem vítězství další ženy v Rallye Dakar. Dalším problémem je věk. My dva nejsme v tomto mistrovství zrovna nejmladšími jezdci (se smíchem). Myslíš si, že naše mnohaleté zkušenosti budou výhodou?

N.A.: Ale nejsme ani nejstarší (se smíchem). Není důležité, jak jsme staří, protože nás to bude bavit a uděláme maximum pro to, abychom jako tým v sezoně Extreme E zvítězili. Máme zkušenosti a jsem přesvědčen o tom, že to dokážeme. Loni jsi podepsala smlouvu s týmem CUPRA v polovině sezony. Jaké to bylo?

J.K.: Bylo to opravdové překvapení, protože jsem byla náhradnicí a nemohla jsem se dočkat, až dostanu příležitost usednout za volant. A ta příležitost nakonec přišla, takže to bylo fantastické. Jsou tu opravdu skvělí jezdci. Na koho si podle tvého názoru budeme muset dávat v této sezoně pozor?

N.A.: Na všechny! Především asi na Sebastiena Loeba, který je velmi rychlý, a jeho týmovou kolegyni Cristinu Gutiérrezovou, ale nepochybuji o tom, že jsme v tomto mistrovství nejsilnější. Jak se stalo, že jsi se z inženýrky stala závodní jezdkyní?

J.K.: Vždycky jsem snila o tom, že budu působit v motoristickém sportu. Dokonce i jako inženýrka jsem byla posedlá závodními vozy.

N.A.: To jsem nevěděl, to je úžasné. To tedy máme štěstí, protože Extreme E velmi limituje počet členů týmu, ale my teď máme jednu inženýrku navíc! (směje se)

J.K.: A ty jsi se, přestože jsi závodní jezdec, zúčastnil také olympijských her ve střelecké disciplíně skeet, a dokonce jsi získal bronzovou medaili. To je neuvěřitelné!

N.A.: Ano, bronzová medaile byla splněným snem, stejně jako účast na šesti olympijských hrách – to byla velká výzva! Další výzvou budou závody s vozem CUPRA Tavascan XE v tomto mistrovství. Jaký máš názor na tento vůz?

J.K.: V mých očích to je úžasný vůz, protože má velmi působivý design. N.A.: To máme štěstí, že?
J.K.: Ano, velké štěstí. Máme nejkrásnější auto v celém startovním poli. N.A.: A tvůj týmový kolega… Co si o něm myslíš?

J.K.: Mám velkou radost, že jsme v jednom týmu. Čtyřnásobný dakarský šampion! To je sen! Jsme „dream team“.

CUPRA je součástí seriálu Extreme E od samého začátku. CUPRA byla první automobilovou značkou, která oznámila svou účast, a za hlavního partnera týmu si vybrala společnost ABT Sportsline. Tým značky CUPRA je nyní připraven na výzvy nové sezony.

CUPRA má ve své povaze bojovat s nezastavitelným impulzem, dokud nedosáhne vrcholu, a s tímto přístupem vstupuje také do letošní sezony. Po loňském solidním začátku se celý tým v letošním roce zaměří na dosažení ještě většího počtu umístění na stupních vítězů a vítězství v závodech.

Druhá sezona mistrovství Extreme E se uskuteční v pěti jedinečných destinacích na celém světě včetně přístavního města Antofagasta v Chile nebo města Punta del Este v Uruguayi. Globální mistrovství využívá svou mezinárodní platformu k propagaci elektrifikace, trvalé udržitelnosti a rovnoprávnosti.

Nová sezona odstartuje tento víkend, 18. až 20. února, v Neomu (Saúdská Arábie).