Již dlouhé roky je nejprodávanějšími tuzemskými automobily vozy z mladoboleslavské automobilky Škoda. Jak je to, ale s popularitou jednotlivých modelů třeba sesterské společnosti Volkswagen? Výsledek nás nepřekvapil, jaký model tipujete vy?

Nejpopulárnější je opět manažerský vůz, který je roky vlajkovou lodí VW

Nadpis už vám jistě hodně napověděl, nejvyšší popularity dosahuje v České republice již několik let za sebou manažerský vůz Volkswagen Passat. Právě VW Passat je již dlouhodobě nejoblíbenějším vozem pro firmy a velkoodběratele. Díky omlazování vozového parku mnoha firem je pak možné zakoupit tyto vozy za velmi rozumné ceny jako ojeté, případně i zánovní.

Co vám dva až pět let starý VW Passat nabízí?

Již mnoho let jsou tyto vozy synonymem maximálního pohodlí i při velmi dlouhých cestách. Můžete tak očekávat automobil, který vám nabídne exkluzivní komfort a mimořádnou bezpečnost, a to ve skvělém poměru ceny/výkon již od modelů se základní výbavou. Pokud byl vůz navíc správně udržován má i velmi nízké provozní náklady, což se při současných cenách pohonných hmot jistě počítá.

Co se týče výbavy můžete u vozů se stářím do pěti let již očekávat přední a zadní světlomety LED, Front Assist včetně rozpoznávání chodců, Lane Assist, adaptivní tempomat ACC, bezklíčkový přístupový systém Keyless Start, informační a zábavní systém s rozhraním pro mobilní telefony, App Connect pro připojení chytrých telefonů a široký výběr mobilních internetových služeb.

Pohon vozu pak obstarávají hospodárné motory s nízkými emisemi, kde si můžete vybrat přeplňované zážehové jednotky TSI, turbo diesely TDI a externě nabíjitelný pohon modelu Passat GTE.

Může to být skvělá koupě, ale vůz si rozhodně prověřte!

Koupě ojetého Passatu může být trefou do černého, ale důležité je si vůz pořádně prověřit. Zejména soukromí dovozci často zkouší hromadu triků, díky nimž přeplatíte v případě Passatu i více než 100 000 Kč. Prověření automobilů z dovozu může být složité, ale můžete si jej výrazně usnadnit, pokud využijete specializovaných portálů. Stačí si jen vyžádat VIN kód vozu od prodejce a zadat jej třeba na www.checkcardna.com/. Zde si můžete ověřit, zda vůz není kradený, nebyl bouraný, ale najít si i zprávy pojišťoven, které jsou k tomuto vozu vedeny. Mít tyto informace se rozhodně vyplatí!

Nejúspěšnějším elektromobilem pro vozové parky od VW je e-Golf

Velké popularitě se dlouhá léta těší i modely Volkswagen Golf. Díky neustále snaze předběhnout bezpečností, ergonomií a výbavou ostatní výrobce menších vozů na trhu, bude jistě na předních příčkách ještě řadu let.

S nadšením pak byla přijata i elektronická verze VW e-Golf. Tento elektromobil patří k těm nejoblíbenějším nejen ve firemních vozových parcích. Tak jako u Passatu i pro e-Golf je charakteristická vysoká bezpečnost a velmi bohatá výbava, která zlepšuje ergonomii vozu. Uznání od odborné veřejnosti pak v minulosti tento vůz získal především pro inovativní implementaci tepelného čerpadla, díky čemuž byl zvýšen dojezd v náročných podmínkách o 30 %.

Jestliže hledáte vůz, na který se můžete v každodenním městském provozu vždy spolehnout VW e-Golf byste měli aspoň zvážit. Na 80 % kapacity baterie je nabitý za pouhých 45 minut a dojezd i u starších vozů činí více než 200 km.