Volkswagen pokračuje v přípravách na vstup do World Rally Championship (WRC) v roce 2013. Na startu Wales Rally Velké Británie se objeví Němec Sepp Wiegand a Nizozemec Kevin Abbring.

Volkswagen Polo R WRC

Za volanty vozů Škoda Fabia S2000 v týmu Volkswagen Motorsport se na startu Wales Rally Velké Británie objeví Němec Sepp Wiegand. Na místě spolujezdce bude vítězem Dakaru Timo Gottschalk. Druhou posádku bude tvořit Nizozemská posádka Kevin Abbring a Lara Vanneste. Hlavním cílem je dojet do cíle a získat cenné poznatky o šotolinové rally v okolí hlavního města Walesu v Cardiffu. Zárověn tým bude sledovat obě mladé talentované posádky, které by rády usedly v roce 2013 za volant vozu Volkswagen Polo R WRC.

Ředitel Volkswagen Motorsport Kris Nissen

“Wales rally Velké Británie je jednou z nejnáročnějších akcí v mistrovství světa. Rychlé šotolinové rychlostní zkoušky vedoucí po úzkých lesních cestách a nepředvídatelné počasí jí zařadily mezi klasické podniky. Proto je pro náš tým důležité zažít tento podnik za soutěžních podmínek. Zároveň dáme možnost dvěma mladým jezdcům, aby poznali náš tým a předvedli své dovednosti. Sepp Wiegand je velmi mladý, ale již poněkolikáte upozornil na svoji osobu. Kevin Abbring má o něco více mezinárodních zkušeností, ale také si musí zvyknout na nový vůz a nové prostředí. Obě posádky mají naši plnou podporu.”

Škoda Fabia S2000

Sepp Wiegand usedl do rallyového speciálu teprve v loňském roce. Předtím jezdil úspěšně na dvou kolech v motokrosu a enduru. V letošní sezóně dosáhl několika vítězství v německém mistrovství rally ADAC. Ve svém debutu ve World Rally Championship dojel ve své třídě v Německu sedmý a ve Francii čtvrtý. Za volant druhého speciálu Škoda Fabia S2000 22-letý Kevin Abbring, který má více zkušeností z WRC. V letošním roce si Holanďan zajistil již vítězství ve francouském šotolinovém mistrovství s vozy s pohonem předních kol.