Tak a máme za sebou druhé a zároveň jediné moravské kolo Meguiar´s Show&Shine 2013. Místem konání byl tentokrát olomoucký Tuning Meeting. Jak už se začíná pomalu stávat smutnou tradicí, počasí příliš nepřálo. Účast byla i tak solidní a nakonec šlo o o

Meguiar´s Show&Shine

Skladba aut byla na Moravě pochopitelně trošku jiná. Nové evoluce svých vozů ukázali třeba Miroslav Průcha s Martinem Dynkou (Octavia Combi, respektive VW Passat), přijela dost početná „banda“ z Ostravska i několik pěkných leštěnek od našich sousedů ze Slovenska. Bohužel zase chyběli kluci z Polska, kterým se letos české srazy hodně kryjí s jejich soutěží Wojna Polnoc-Poludnie. O to víc se těšíme na jejich návštěvu na finále Meguiar´s Show&Shine, které se uskuteční 31. 8. – 1. 9. v rámci výstavy International Prague Car Festival 2013.

Auta postupně přijížděla v průběhu celého dopoledne a prostor soutěže byl zaplněn do posledního místa. Kluci z poroty si ale prošli i další parkoviště srazu a do užšího výběru nakonec zařadili necelou dvacítku vozů. Těm už se v odpoledních hodinách věnovali mnohem poctivěji. Podle jejich slov by si ocenění zasloužili i někteří další majitelé, ale počet pohárů byl jasně daný. Skleněnou trofej si mohla odvézt jen desítka nejlepších, a ta měla v Olomouci následující složení. 

– AUDI 80 Cabrio, Radim Socha
– Citroen Xsara Picasso, Petr Andrýsek
– FIAT Bravo, Milan Forgáč (SK)
– Ford Escort, Mário Beseda (SK)
– Peugeot 206, Radim Vinklárek
– Renault Mégane Coupé, Miroslav Sittek
– SEAT Leon, Zdeněk Štoudek
– Škoda Octavia Combi, Miroslav Průcha
– Škoda Octavia, Radek Richter
– VW Brouk Speedster, Lukáš Karásek

Zapomenout nesmíme ani na speciální cenu Meguiar´s za nejlépe „vydetailovaný“ vůz srazu. Jeho výběr obstarali kluci ze společnosti Escape6, která je hlavním partnerem Meguiar´s Show&Shine. Volba nakonec padla na zlaté AUDI A3 Petra Horta.

Až na počasí se dá Tuning Meeting Olomouc zhodnotit velice kladně. Vše probíhalo v přátelské atmosféře a žádné mouchy nebyly vidět ani na organizaci (aspoň my jsme si jich tedy nevšimli). Hodně kladně hodnotíme třeba cenu vstupného (50 Kč pro pěší) a občerstvení, které bylo zároveň na docela dobré úrovni. Snad to zlepšování vydrží a další akce bude zase o třídu výš. RelaxMeeting Pardubice k tomu má totiž všechny předpoklady! Tak snad se na asi nejlepším srazu letošní sezóny sejdeme v opravdu hojném počtu. Starosti nechte doma a auta vezměte naopak s sebou, v sobotu 15. června se těšíme v Pardubicích na viděnou! 

Fotogalerii z Olomouce

Text a foto: Aleš Darebník