SAMSUNG

Abychom stále nemluvili jen o aféře Dieselgate, podíváme se na trochu jiné téma, i když taktéž ne úplně úsměvné. Nákup ojetého vozu je někdy výhrou, ale jak se velmi brzo přesvědčíme, můžeme se také velmi ošklivě spálit.
Vybíráte si automobily z autobazaru a dáte při svém výběru především na vizuální dojem z vozu? No možná to není tak úplně nejlepší postup. Ptáte se jak to? Podívejte se na umění ruských mechaniků, kteří dokážou z totálního vraku udělat zcela nový vůz, ovšem za opravdu vysokou cenu. 006_562e3d3044a3b

Určitě to znáte. Přijdete do bazaru, zaujme vás opravdu pěkně vypadající automobil, svezete se, nenajedete žádný problém, tak velice ochotně zaplatí a jedete domů v novém voze s pocitem, že jste měli opravdu štěstí. Jenže to nemusí být tak úplně pravda. Některé praktiky automechaniků totiž dělají z absolutních šrotů, šroty v novém kabátku, který však velice rychle z vozu spadne.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Důkazem toho jsou fotografie, které nyní kolují internetem. Jedná se o fotogalerii, naprosto rozmláceného modelu Škoda Yeti. To bylo původně ve stavu, ve kterém by šel geráde na vrakoviště. Auto se čelně střetlo s kamionem a posádku dokonce musely hasiči vyprošťovat hydraulickými nůžkami. Jenže na tento vůz se podívala ruská společnost Autobotanik, která z automobilu na odpis udělal opět SUV jako lusk.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Samotná oprava vypadá v celku jednoduše, vše rozbité a pochroumané bylo z vozu vyňato a nahrazeno novými díly, pocházející nejspíše z druhovýroby. V případě Yetiho tak byl nahrazen celý levý bok, včetně sloupků a také střechy. Celá konstrukce je ověnčena nekonečným množstvím bodových svárů a způsob se tak neliší od originální výroby. Po této práci stačilo již jen nalakovat skelet na novou barvu a automobil je připraven stát se miláčkem nové domácnosti, ovšem za ukrutnou cenu v případě nehody, kdy velice reálně hrozí, že se automobil zhroutí jak domek z karet.

SAMSUNG