• CUPRA Born je vítězem kategorie „Malé a kompaktní elektromobily“
  • CUPRA Leon triumfuje v kategorii „Malé a kompaktní vozy“
  • CUPRA Formentor VZ5 stojí v čele segmentu SUV

 CUPRA vítězí v anketě Zlatý volant 2021. Španělský vyzývatel, který považuje emoce za základ řízení automobilu, slaví trojité vítězství, a je tak nejúspěšnější značkou v jedné z nejvýznamnějších globálních soutěží v automobilovém průmyslu. Galavečer, který se uskutečnil 9. listopadu v budově Axel-Springer-Haus v Berlíně, uváděla německá televizní moderátorka Barbara Schönebergerová. 

Úspěch ve třech soutěžních kategoriíchModel CUPRA Leon získal Zlatý volant v kategorii „Malé a kompaktní vozy“, zatímco model CUPRA Born, první elektromobil značky, se umístil v čele kategorie „Malé a kompaktní elektromobily“. Výčet úspěchů uzavírá CUPRA Formentor VZ5 s nejvyšším výkonem 287 kW (390 k). Tento model ovládl hvězdně obsazenou kategorii „SUV“. 

„Skupina nadšenců měla před třemi roky sen: vytvořit zcela odlišnou značku. Velké sny začínají s několika nadšenci,“ řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. „CUPRA Formentor VZ5 je vrcholným vyjádřením schopností, jichž je CUPRA schopna dosáhnout ve světě spalovacích motorů. Motoristický sport je součástí DNA značky CUPRA a tímto směrem půjdeme i s našimi budoucími elektrickými modely: CUPRA Tavascan v roce 2024 a CUPRA Urban Rebel v roce 2025. Hattrick se třemi Zlatými volanty ukazuje, že CUPRA Formentor není dílem náhody a stále více zákazníků se chce stát součástí Kmene CUPRA.“