Tuning a Custom Salon 2009 se konal v sobotu 26. září na brněnském výstavišti v novém supermoderním pavilonu P. Návštěvníci tuningu se mohli pokochat tím nejlepším z tuningu domácí i zahraniční scény. Dále zde nechyběly krásné ženy a samozřejmě hlavní pro

 

Více jak stovka účastníků, ale i návštěvníků se rozhodlo si užít prodloužený víkend v druhém největším městě české republiky Brně, kam se rozjeli již v pátek 25. září. Od dopoledních hodin se majitelé soutěžních vozů začali sjíždět do pavilonu P, kde jejich hlavním úkolem bylo svá auta připravit na sobotní Tunig a Custom Salon 2009. Hlavním programem bylo finále celoroční soutěže Tuning Cup, který byl již čtvrtý v pořadí a celostátního finále soutěže v Emmě. Každý z finalistů Tuning Cup si po příjezdu najel na vyhrazené místo, kde začal připravovat svůj vůz a aranžmá, které doplňovalo celý vzhled vozu.

 

Ale dnem D byla samozřejmě slunná sobota, kdy se vše rozjelo na plné obrátky. Nervozita, vzrušení jak sobotní souboj dopadne.  Majitelům soutěžních vozů teď již nic jiného nezbylo než netrpělivě čekat na porotce, kteří zhodnotí jejich díla a rozhodnou o jejich pořadí. Čekání si samozřejmě zkracovali debatou o vozech, občerstvením, které bylo zajištěno v dolní i horní části pavilonu. Nějakou tu pochoutku jste si mohli dopřát i venku před pavilonem, kde se konal tuning sraz včetně Show&Shine a Lowrider Show v které se představil parádní VW Golf III patřící do kategorie Dancer. Majitel přijel ze sousedního Rakouska, kde má v městečku Esternberg  sídlo  Low Car Scene.

 

Dalším zpestřením na salonu byla i iMiss Autofun, kde dvanáct finalistek soutěže určené pro všechny milovnice rychlých kol, předvedla spodní prádlo od Bruna Banani a policejní uniformu v odlehčeném podání.

 

Také jsme se mohli kochat originální přehlídkou amerik a customovým motorek doplněná o aranžmá v americkém stylu.  Byly zde například k vidění vozy jako Dodge Challenger SRT 8, Ford Thunderbird, Cadillac Fleetwood. Dále jste zde mohli shlédnout prezentace tuningových klubů a výstavu nejlepších prací Virtual ligy 2009 včetně soutěže o věcné ceny.

 

Za zmínku určitě stojí i to, že se Tuning sraz konal v supernovém pavilonu P o rozloze 15.000 m2, který vyrostl na brněnském výstavišti v průběhu roku 2009 a získal ocenění stavba roku 2009. Zde měli návštěvníci vysoký komfort, co se týče prostoru, občerstvení, zázemím, organizace i programu.

 

Co dodat závěrem. Byl to velice zdařilý tuningový sraz, který byl vyvrcholením sezóny 2009 a myslím, že se všichni budeme těšit na další rok 2010.