Obyvatelé Spojených arabských emirátů mají jednu z nejvyšších životních úrovní na planetě a to s sebou přináší velké zisky, které rádi investují do vozů. Jak to v Emirátech s auty a dopravou chodí si nyní trochu přiblížíme a podíváme se do světa, kde deset litrů benzínu nehraje žádnou roli.
Životní úroveň je zde tak vysoká, že se s nadsázkou tvrdit, že téměř většina původních obyvatel emirátů již nepracuje manuálně a pouze so pohybuje v podnikatelském sektoru, kde spravuje své podniky z hlediska úředničiny a dozoru, nebo jsou zaměstnanci státního sektoru. Manuální práci zde vykonávají osoby, které se do Emirátů přistěhovali.

mercedes-tuning-coin-car

Emiráty začínají být pro turisty poměrně přívětivé. Dostat se do země vyjde již jen na pár tisíc korun, a pokud budete chtít cestovat automobilem, ono vám v zemi, která je v podstatě jedna velká poušť, ani nic jiného nezbývá, jeho pronajmutí vás vyjde také jen na pár tisíc za týden. A jeho provoz? Tankování benzínu s cenovkou litr za 12 korun je zážitek, který jste si užívaly již hodně dávno. I proto nedělá místním plnit objemné nádrže svých luxusních vozů až po okraj a někdy i několikrát za den. A lidé v sousedním Ománu, ti za litr platí ještě o další polovinu méně.

Dubai-Street-Ferrari-CLK-LM-F40

Pokud budete dobře vybírat a vyhnete se největším turistickým centrům, dá se i za rozumný peníz ubytovat. Dávejte si však pozor na silnicích. Překročit v této zemi rychlost či udělat jiný přestupek, je zvláště pro Evropana problém a místní úřad vás mohou klidně zavřít. Dbejte také na čistotu svého vozu, která je předepsaná a její nedodržení je opět postihnuto pokutou.

1407229050841_wps_7_Arab_owned_Maserati_Gran_
Opravdovou parádu však zažijete hlavně v centru Dubaje, kde se budete neustále kochat těmi nejluxusnějšími vozy a vaše čelist bude neustále dole. Pokud tedy toužíte po výletu za krásnými vozy, zapomeňte na autosalony, jeďte do Spojených arabských emirátů.

makawiel

Financování „Audi now.“ je ještě atraktivnější

Previous article

Tým studentů Volkswagenu dokončil Projekt Wörthersee – GTI 2015

Next article

You may also like

More in Reportáže