Obyvatelé Spojených arabských emirátů mají jednu z nejvyšších životních úrovní na planetě a to s sebou přináší velké zisky, které rádi investují do vozů. Jak to v Emirátech s auty a dopravou chodí si nyní trochu přiblížíme a podíváme se do světa, kde deset litrů benzínu nehraje žádnou roli.
Životní úroveň je zde tak vysoká, že se s nadsázkou tvrdit, že téměř většina původních obyvatel emirátů již nepracuje manuálně a pouze so pohybuje v podnikatelském sektoru, kde spravuje své podniky z hlediska úředničiny a dozoru, nebo jsou zaměstnanci státního sektoru. Manuální práci zde vykonávají osoby, které se do Emirátů přistěhovali.

mercedes-tuning-coin-car

Emiráty začínají být pro turisty poměrně přívětivé. Dostat se do země vyjde již jen na pár tisíc korun, a pokud budete chtít cestovat automobilem, ono vám v zemi, která je v podstatě jedna velká poušť, ani nic jiného nezbývá, jeho pronajmutí vás vyjde také jen na pár tisíc za týden. A jeho provoz? Tankování benzínu s cenovkou litr za 12 korun je zážitek, který jste si užívaly již hodně dávno. I proto nedělá místním plnit objemné nádrže svých luxusních vozů až po okraj a někdy i několikrát za den. A lidé v sousedním Ománu, ti za litr platí ještě o další polovinu méně.

Dubai-Street-Ferrari-CLK-LM-F40

Pokud budete dobře vybírat a vyhnete se největším turistickým centrům, dá se i za rozumný peníz ubytovat. Dávejte si však pozor na silnicích. Překročit v této zemi rychlost či udělat jiný přestupek, je zvláště pro Evropana problém a místní úřad vás mohou klidně zavřít. Dbejte také na čistotu svého vozu, která je předepsaná a její nedodržení je opět postihnuto pokutou.

1407229050841_wps_7_Arab_owned_Maserati_Gran_
Opravdovou parádu však zažijete hlavně v centru Dubaje, kde se budete neustále kochat těmi nejluxusnějšími vozy a vaše čelist bude neustále dole. Pokud tedy toužíte po výletu za krásnými vozy, zapomeňte na autosalony, jeďte do Spojených arabských emirátů.