•    13 studentů vyvinulo ze skeletu karoserie jedinečný koncept GTI
•    Světová premiéra na 34. Setkání GTI u jezera Wörthersee

34. Setkání GTI Wörthersee 2015

„Der See ruft…“ – jezero volá – stojí žlutě psáno na vnějších zpětných zrcátkách jedinečného konceptu Golf GTI Performance*. Na jeho vzniku se podílel Samuel Pili (21), student v oboru mechatronik pro motorová vozidla ve společnosti Volkswagen ve Wolfsburgu. Samuel je členem týmu „Wörthersee-GTI 2015“, který vede Holger Schülke. Čtyři mladé ženy a devět mužů z tohoto týmu se připravují na technická povolání ve společnostech Volkswagen a Sitech Sitztechnik (je rovněž součástí koncernu). Studenti ve věku 17 až 25 let byli doporučeni pro spolupráci na projektu na základě svých výjimečných studijních výsledků. Svůj koncept prezentovali před členy představenstva a nyní bude následovat veřejná premiéra „jejich“ Golfu GTI ve čtvrtek 14. května 2015 u jezera Wörthersee.

Das Foto zeigt auf der Beifahrerseite  vl Samuel Pili Darius Pesel Jan Quiring Alexander Giesbrecht Andr Haase Julian Lucht am Fahrzeugheck  vl Peter Christ Ausbildungsleiter Fahrzeugtechnik Projektleiter Holger Schuelke und Dr Stefan Kreher Leiter der Volkswagen Berufsausbildung in Deutschland auf der Fahrerseite vl Alexander Roser Jana Perl Niklas Magerkord Mediendesigner Woerthersee-Team 2014 Kay-Vivian Erhardt Eric Nake Ausbilder Fahrzeuginnenausstatter bei der Sitech Sitztechnik Hendryk Riedel Melina Svoboda und Sebastian Del Giudice Auf dem Bild fehlt die angehende Fahrzeuglackiererin Celine Raditsch

Das Foto zeigt auf der Beifahrerseite vl Samuel Pili Darius Pesel Jan Quiring Alexander Giesbrecht Andr Haase Julian Lucht am Fahrzeugheck vl Peter Christ Ausbildungsleiter Fahrzeugtechnik Projektleiter Holger Schuelke und Dr Stefan Kreher Leiter der Volkswagen Berufsausbildung in Deutschland auf der Fahrerseite vl Alexander Roser Jana Perl Niklas Magerkord Mediendesigner Woerthersee-Team 2014 Kay-Vivian Erhardt Eric Nake Ausbilder Fahrzeuginnenausstatter bei der Sitech Sitztechnik Hendryk Riedel Melina Svoboda und Sebastian Del Giudice Auf dem Bild fehlt die angehende Fahrzeuglackiererin Celine Raditsch

Tým studentů využil vlastní nápady, velkou kreativitu, znalosti a dovednosti a společně vyvinul a vyrobil ze skeletu karoserie jedinečné GTI, které odpovídá vkusu mladých lidí. V týmu jsou zastoupeni studenti následujících oborů: řemeslníci pro výrobu interiérů vozidel (4), lakýrníci vozidel (2), mechatronici pro motorová vozidla (4), multimediální designéři (1) a procesní technici pro plasty a kaučuk (2).

Projekt Woerthersee-GTI 2015 Der See ruft
Studenti připravili své GTI také pro přepravu do Rakouska. Do beden uložili potřebné čisticí prostředky a prostředky na ošetřování povrchů, informační a prezentační materiály, náhradní díly, nářadí a kabelové navíjecí bubny pro přívod elektrické energie z externího zdroje – u jezera Wörthersee bude totiž výkonný audiosystém v nepřetržitém provozu.
Projekt Woerthersee-GTI 2015 Die Idee
Tým se těší, až na 34. Setkání GTI (13. až 16. května 2015) představí stylistické a technické finesy v oblastech podvozku, motoru, interiéru, sedadel a audiosystému. Vedoucí projektu Holger Schülke a talentovaní mladí studenti jsou o svém konceptu přesvědčeni. „Studentské GTI snů“ bude u jezera Wörthersee působivě představeno před desetitisíci fanoušků.
Projekt Woerthersee-GTI 2015 Die Idee
„Studenti realizovali například s velkou dovedností a precizností inovativní barevný koncept na celém vozidlu i v interiéru,“ říká Schülke. Většina vnějších dílů karoserie byla vyrobena a lakována ručně, což platí i pro kompletní sadu vnějších doplňků. „U vnějších dílů karoserie, jako jsou boční prahy a spoilery, je rozhodující absolutní přesnost lícování a shoda barevných odstínů. Všechno musí s karoserií ladit. Naši talentovaní studenti si s tím velmi dobře poradili díky precizní práci,“ zdůrazňuje vedoucí projektu.

Studenti realizovali tyto práce vlastními silami. Kromě toho měli přístup ke koncernovým komponentům a radili se s odbornými pracovníky společnosti Volkswagen i specializovaných dodavatelů, například v otázkách designu, výroby plastových dílů a speciálních laků. Důležitou součástí tohoto mimořádného projektu studentského vzdělávání v závodě společnosti Volkswagen ve Wolfsburgu je spolupráce s ostatními odbornými pracovišti, jakož i vývoj konceptu a práce na vozidle.

Studenti týmu Wörthersee 2015 podle oborů:
Řemeslníci pro výrobu interiérů: Alexander Giesbrecht (25, Volkswagen), Kay-Vivian Erhardt (17, Volkswagen), Alexander Roser (19, Sitech Sitztechnik) a Jana Perl (20, Sitech Sitztechnik). Lakýrníci: Celine Raditsch (20), Darius Pesel (19). Mechatronici pro motorová vozidla: André Haase (23), Samuel Pili (21), Jan Quiring (19), Julian Lucht (21). Multimediální návrhář: Hendryk Riedel (20). Procesní technici pro plasty a kaučuk: Melina Svoboda (19), Sebastian Del Giudice (22).

Společnost Sitech Sitztechnik se zabývá vývojem a výrobou sedadel pro vozidla koncernu Volkswagen.