Myslíte si, že automobily a móda jdou ruku v ruce? Pokud ne, Rolls-Royce se rozhodl vaše mínění změnit. Udělal totiž speciální edici jednoho ze svých modelů, který má za úkol přiblížit vůz světě módy a naopak.

Model Wraith vzbuzuje v každém, kdo se na něj dívá emoce už ve své základní verzi. Jedná se o vysoce elegantního anglického gentlemana, kterému je věnována maximální péče a každého svého majitele neskutečně hýčká. Rolls-Royce se však rozhodlo jít ještě dál a předvedlo světu speciální edici Wrait Inspired by Fashion, který je dílem individualizační divize Bespoke. Její pracovníci si při návrhů interiéru toho modelu nejspíše udělaly výlet do Milána na nejluxusnější módní přehlídky, protože právě jimi se inspirovali. V interiéru vozu se totiž objevují jen ty nejlepší materiály, které dosahují maximální kvality.

rrwr30_5551ac3b578bb

Luxus se však nevztahuje pouze na interiér, například lak vozu, který se na první pohled jeví jako jednolitý, je ve skutečnosti kombinací hned několika laků. Mezi ně patří arktická bílá a andaluská bílá, které jsou kombinovány s jasmínovými, purpurovými a červenými detaily.

rrwr05_5551ac39b21dd

Ovšem nejdůležitější roli hraje samozřejmě interiér vozu. Tomu, dominuje bílá barva v kombinaci s černou. Bílou barvu nalezneme na sedačkách, volantu, dveřích a dalších místech. Černý lak je dominantou části palubní desky, obložení dveří, zadní straně sedadel i hvězdném stropu, kterým je Wraith tak proslulý.

rrwr02_5551ac39881f4

Interiér vozu nabízí pouze ty nejkvalitnější materiály jako je prvotřídní kůže a leštěný kov v kombinaci se dřevem. Pracováno je však i s jemným hedvábím, na kterém se projevuje maximální umění krejčí, kteří se na tvorbě interiéru podílely.

rrwr94_5551ac3c7da2c

Pod samotnou kapotou však nic měněno nebyl. Vůz je poháněn dvanáctiválec o objemu 6,6 litrů, který je přeplňovaný dvojící turbodmychadel a poskytuje výkon 465 kW. Díky tomu je vůz schopen akcelerovat z nuly na sto za 4,6 sekund a maximální dosažená rychlost činí 250 km/h.