Tuning Auto Show Slušovice se dá s troškou nadsázky označit za naši domácí akci. Hlavní část organizačního týmu je z blízkého Zlína a okolí, takže alespoň 1x za rok nemusíme za AZ pneu Tuning Cupem cestovat stovky kilometrů, ale máme to "za rohem&amp

Tuning Auto Show Slušovice

To samé ovšem neplatí pro některé z našich soutěžících, kteří vážili opravdu dlouhou cestu, aby splnili letošní jednoduché kvalifikační podmínky na finále (13. srpna – Tuning Extreme Show Příbram). I přes to, že se na akci sešlo několik zahraničních soutěžících, byla účast zklamáním. Do Slušovic si totiž našlo cestu 54 soutěžících. Ve skutečnosti jich bylo o něco víc, ale někteří bohužel podcenili nástrahy dlouhé cesty a nestihli registraci, která byla jako vždy do jedenácté hodiny dopolední. Pokud by se tak stalo, vyšplhali bychom se asi na šedesátku soutěžních vozů, ale i tak by to nebyla žádná sláva.

Tuning Cup

Skladba soutěžících byla díky místu konání od jiných srazů poněkud odlišná. K vidění byly po delší odmlce staré známé tváře, které už AZ pneu Tuning Cup znají jako své boty, ale také úplní nováčci. K těm prvním určitě patří Mirek Průcha se Škodou Octavia Combi nebo další “domácí” – Petr Andrýsek. Toho si možná pamatujete ve spojitosti s Fiatem Marea Combi, se kterým v loňském roce dokázal ovládnout kategorii určenou pro italské vozy. Ve Slušovicích ale představil novinky v podobě Citroenu Xsara Picasso, se kterým se bude snažit potrápit poněkud silnější konkurenci ve French Scene. Zatím to stačilo na “bramboru”, ale uvidíme, jak si Petr povede příště.

French Scene

Nakonec jste zde mohli najít také celkového vítěze srazu (Martin Slepička – Peugeot 306) nebo držitele ocenění Best Audio (Radim Vinklárek – Peugeot 206), což slova a slušné konkurenci této kategorie jen potvrzuje.

Po pardubickém srazu jsme byli hodně zvědaví na účast v kategoriích značky Škoda. V moderní i oldies scene se sešlo sedm soutěžících, což byla oproti Pardubicím celkem změna. Ani to nás ale neodradilo od jedné úpravy, kterou jsme se na finále soutěže do Příbrami rozhodli zařadit. Vzhledem k velkému počtu soutěžících a také zkušenostem poroty (hodnotit mezi sebou 22 aut na podobné úrovni, to je sakra těžká písemná práce …) dochází pro účely finále k úpravám škodováckých kategorií, a to následujícím způsobem:

Škoda Oldies Scene (vozy 130, 120, 105, 100, 1000MB a starší)

Škoda Scene (vozy Favorit a Felicia)

Škoda Modern Scene (vozy Fabia, Octavia, Superb a novější)

Doufáme, že někteří soutěžící tak získají zpět ztracenou motivaci a ukáží se v Příbrami opět v plné parádě.

Co říci ke Slušovicím závěrem? Účast nebyla příliš dobrá, vše ale proběhlo v pohodě a bez komplikací. S poklesem soutěžících jsme my sami díky změnám a absenci “výstavního” finále museli počítat – a zázrak se nestal, jezdíte méně. Všechny letošní srazy ale v plném světle ukázaly důležitou skutečnost – návštěvnost klesá celkově. Ještě před pár lety jste museli do Slušovic přijet v pátek chvíli po otevření areálu, abyste chytili dobré místo, měli vůbec kam dát svůj stan a dostali se na místní diskotéku narvanou až k prasknutí. Letos nic podobného nehrozilo, místa bylo všude dost a na spočítání opravdu zajímavých aut mimo areál Tuning Cupu vám stačily prsty na rukou. A to rozhodně není dobré znamení. Z velkých celostátních srazů se staly místní akce a lidé už nejsou ochotni jezdit přes celou ČR, nabídka jednoznačně převyšuje poptávku a množství nejrůznějších srazů doslova škodí. Do budoucna přežijí jen ti nejlepší a my doufáme, že se počet akcí brzo zredukuje, opravdu by to jen prospělo…teď už ale závěrem opravdu ke Slušovicím 🙂

Pokud přijedete o hodinu později a snažíte se zaregistrovat, opravdu to už nejde. A věty typu “nemohl bych si to nějak připlatit” vám vážně nepomohou 🙂

Velká fotogalerie z Tuning Auto Show Slušovice

Kompletní výsledky Tuning Auto Show Slušovice

Chcete Tuning Auto Show Slušovice v kalendáři i v příštím roce? Podle účasti to tak moc nevypadá …

Finále soutěže AZ pneu Tuning Cup se uskuteční netradičně již 13. srpna na Tuning Extreme Show v Příbrami. Pokud se chcete zúčastnit, nezapomeňte prosím potvrdit svou účast emailem na info(zavináč)tuningcup.cz, a to nejpozději do 8. srpna! Děkujeme a těšíme se na vás!