V době internetové, se nám dostává, především z Ruska, pravidelná dávka opravdu nebezpečně vypadajících dopravních nehod. Pokud se však podívám na nás, také se nemáme za co stydět, anebo spíše naopak, máme za co.

Bourá se po celém světě a ani my nejsme výjimkou. Jen v minulém roce řešila Policie České republiky 93 067 dopravních nehod, při kterých bylo usmrceno 660 osob, 2 540 osob těžce zraněno a 24 426 osob zraněno lehce. Pokud tuto statistiku porovnáme s rokem předminulým, jde o nárůst ve všech kategoriích, což znamená, že jako řidiči jsme se příliš nepoučili a nadále občas jezdíme jako blbci.

Kompilací automobilových nehod najdeme na internetu obrovská kvanta. K těm nejděsivějším a někdy i nejúsměvnějším ovšem vedou ta, která byla pořízena v Rusku. Čím to je netušíme. Jestli je to dáno Ruskou náturou, špatnými technickými stavy jejich vozidel, nebo špatnými silnicemi, těžko říci. Nejspíše se jedná o všechny tyto faktory dohromady.

https://www.youtube.com/watch?v=bA4aWPrI-I4

Na kanálu Youtube však můžeme najít i kompilace z našich luhů a hájů, které jsou nejčastěji zachyceny přímo účastníky nehod na kamery za jejich předními skly. Bohužel právě tato videa dokazují, že mám jako řidiči ještě co dohánět, a že často zde figurují i nervy, které mají řidiči na pochodu.

Ve srovnání s těmi ruskými mohou ta “naše“ videa působit poněkud nezáživně, ale jedná se o hezkou ilustrací toho, jak málo stačí k tomu, aby se k nejméně polovině případům vůbec nedostalo. Občas prostě stačí sundat nohu z plynu, a netlačit je jako vůl někam, kde se nám za chvilku udělá dostatečně velký prostor. Je jasné, že spousta okolních řidičů nás může vyvádět z míry, ale zde se vyplatí naopak trochu přibrzdit a zpovzdálí sledovat jeho konání, kterým se můžeme často i velmi dobře pobavit.

https://www.youtube.com/watch?v=0QpC5yBUo6k