Automobilová soutěž Rallye Dakar je považována asi za jednu z nejnáročnějších motoristických závodů. Automobilka Volkswagen v tomto extrémním závodě již potřetí v řadě zajišťuje svými užitkovými automobily zdárný průběh této automobilové soutěže.

Volkswagen na Rallye Dakar

Poprvé se v závodě objeví vozy Amarok se samočinnou převodovkou, Amarok SingleCab a Crafter 4Motion. Závodníky Rallye Dakar doprovází téměř 40 vozidel Volkswagen v nejrůznějších servisních a organizačních týmech. Díky účasti v závodě si automobilka Volkswagen může prověřit své automobily v extrémních podmínkách. Užitkové vozy Volkswagen tak projdou tím nejlepším testem techniky a všech svých systémů, který by se v podmínkách automobilky nedal nijak napodobit.

40 vozidel Volkswagen

Již potřetí za sebou je Volkswagen oficiálním dodavatelem vozidel pro organizační týmy automobilové soutěže Rallye Dakar. Týmy mají k dispozici 30 vozů Amarok včetně nových verzí se samočinnou převodovkou a jednoduchou kabinou SingleCab a dalších osm modelů Multivan Panamericana. V týmu doprovodných vozidel je také novinka a to model Crafter 4Motion s pohonem všech kol. Všechna vozidla musela absolvovat tzv. technickou přejímku, kterou zvládla na výbornou. Kontrolovala se předepsaná výbava pro případ nouze a bezpečnostní výbava, která je důležitá pro náročné pouštní etapy, které jsou nejextrémnější částí Dakaru. Po přejímce mohou tak všechny vozy jet přímo po trase soutěže. Ve výbavě automobilů Volkswagen nechybí ochranný rám pro případ převrácení automobilu a skořepinová sedadla se čtyřbodovými pásy. Vše je instalováno pro co největší ochranu posádky.

Volkswagen v roce 2013 vstoupí mistrovství světa rally

Letošní ročník Rallye Dakar má pár změn oproti minulým závodům. Místo startu se přesunulo z argentinského hlavního města Buenos Aires do přímořského letoviska Mar del Plata. To je vzdálené asi 500 kilometrů směrem na jih. Závodníci tak pojedou z Chile dál směrem na sever až do hlavního města Peru, Limy. Bohužel se letošního ročníku závodu Rallye Dakar nezúčastní vítězný tým značky Volkswagen z předešlých ročníků a nebude již bojovat o další vítězství. Tento tým s vozy Volkswagen se chystá na vstup do mistrovství světa v rallye pro rok 2013. Přípravy na vstup do mistrovství světa jsou náročné a tak nezbývá času na účast v tak extremním závodě, jakým Dakar určitě je. Na závodníky Rallye Dakar čeká přibližně 9000 kilometrů, převýšení přes Andské kopce a 4800 metrů vysoký průsmyk.

http://www.youtube.com/watch?v=00wfx_uULHk