Na autosalonu IAA ve Frankfurtu byl představen již jako studie, ale nyní je oficiálně potvrzená sériová výroba. A o kom je řeč, o GT-up!

VW GT Up

Skutečnost, že to VW s GT Up myslí vážně bylo brzy jasné hned při představení studie. Spojení s písmeny GT již známe u Volkswagenu jak u Golfů, tak například u menšího modelu Lupo GTI. GT-Up rozšíří klasický dvoudvéřový model a doplní čtyřdvéřový a připravovaný E-Up (elektrická verze).

GT Up 110 koní

Wolfsburgský mini-sportovec VW GT-Up má pod kapotou stádo 110 koní při váze prázdného vozu 900 kg. Standartně bude montován 1,0-litrový tříválec napumpovaný turbem, který miniauto zrychlý z  nuly na 100 km / hod  za 8,5 sekundy.  Nejvyšší rychlost se pak ustálí na 195 km/h.

Oryxwhite s perleťovým efektem

Studie na IAA byla ve sportovním odstínu barvy “oryxwhite s perleťovým efektem”. Přední části dominuje velký centrální přívod vzduchu, jenž zakrývá mřížka v plastovém vzhledu à la Golf GTI. Po stranách jsou dva otvory pro přívod vzduchu k brzdovým kotoučům a LED světla pro denní svícení. Na boku vyčnívají černá vnější zpětná zrcátka a 17-palcová litá kola s pneumatikami o šíři 195mm

Interiér v barvě uhlí

Zadní části dominuje střešní spoiler a dvojitý výfukový systém s chromovanými koncovkami. Interiér VW GT-Up je v barvě uhlí – antracid. I přes sportovní ambice, které má mini-sportovec z Wolfsburgu, má být jeho spotřeba do 5 litrů na 100 km.