Nová generace Volkswagenu Passat působí opravdu luxusním dojmem a z nového Passatu se stala luxusní limuzína pro úspěšné. Volkswagen však nechce jít pouze tímto směrem a proto vypouští Passat ve verzi Alltrack.

Nová generace Passatů patří k těm nepovedenějším, jaké kdy Volkswagen uvedl na trh. Svým designem a zpracováním se přibližuje luxusnějším segmentu a díky tomu se stává volbou úspěšných podnikatelů, kteří potřebují vůz jasně dokazující jejich úspěchy. Passat ovšem nezanevře na svou klasiku a to vydání Alltrack, kterého se dočkala již sedmá generace, která v této podobě zaznamenala velký úspěch.

vwpa213_55f0446ad22da

Od verze Variant, jak je označována, klasický model, je Alltrack ihned k rozpoznání. Starají se o to především výrazné doplňky karoserie, jako jsou například stříbrné střešní podélníky, ozvláštněný přední nárazník se specifickou mřížkou a zvláštními předními mlhovkami. Spodní část masky je navíc ochráněna plastovou lištou s chromovým efektem.

vwpa400_55f0446b5a107

Pozornosti neuniknul ani zadní nárazník, který má zcela nové vyústění dvou výfuků, přičemž jeden je falešný, které je navíc olemováno plastovými detaily taktéž v chromovém efektu. Ovšem největší změny se odehrály na poli techniky, která myslí na řidiče toužící po dobrodružství mimo asfalt. Světlá výška se výšila o více jak 27 mm na současných 174 mm. Pod hnacím ústrojím se navíc objevuje kryt z tvrzeného plastu, který jej chrání před nárazy kamenů a který vystřídal plech použitý v předešlých verzích.

vwpa808_55f0446e05995

Samozřejmostí u tohoto modelu je použití pohonu všech čtyř kol, které nyní slaví u Volkswagenu čtyřicetileté výročí. Co se týče interiéru vozu, tak ten se od klasické verze liší jen v nepatrných detailech. Dopřát si však můžete například masážní funkci sedadel, která je ovšem jen za příplatek.