Volkswagen si pro nás přichystal výroční překvapení v podobě modelu Golf GTI Clubsport. Ten disponuje výkonem 290 koní, atraktivnějším designem a startem z nuly na sto pod šest sekund.

Golf GTI slaví čtyřicet let a v rámci tohoto výrazného výročí se vyrojilo mnoho nejrůznější variant této přiostřené legendy. Jednou z nich je i model ve verzi Clubsport přímo od Volkswagenu. Ta přebírá veškeré prvky konceptu, který se nám již před nějakým časem představil. Motor vozu disponuje výkonem 195 kW, které se však díky technologii overboost mohou zvednout až na 213 kW, tedy 290 koní.

vwgo26_55f00ebf00590

Jedná se tak o velice zajímavou nadílku, kterou tato předokolka disponuje, je ovšem nutno podotknout, že totožnými parametry disponuje i nový Seat Leon Cupra. Technologie overboost se u nového GTI aktivuje zcela jednoduše a to sešlápnutím plynového pedálu až na podlahu.

vwgo30_55f00ebf85a66

Ovšem výkon není to jediné, čím se může Clubsport pochlubit. Designéři si dali velmi záležet i na podobě exteriéru vozu. Objevuje se nám zde zcela nový přední nárazník s žábry na bocích. Po celém autě se navíc objevují černé doplňky, jako jsou zpětná zrcátka, křídlo či zatmavené zadní svítilny. Nové jsou také koncovky výfukového systému, které ladně přecházejí do difuzoru a k dostáni jsou i příplatková kola Bresica o rozměru devatenácti palců. Ve standardu se však zákazník může těšit i z osmnáctipalcových litých kol. Vůz pak také nabízí i několik druhů laků karoserie.

vwgo40_55f00ebfbcd37

V interiéru vozu si bude řidič připadat jako opravdový závodník. Tento pocit umocňují především skořepinová sedadla, alcantrový volant s jemným, ale dekorativním, červeným proužkem na vrchu. Klasikou zůstává řadící páka ve tvaru golfového míčku. Cena celého vozu zřejmě nebude nejmenší, ovšem jeho šťastný majitel bude vlastnit jeden z nejexklusivnějších ostrých Golfů, jaký kdy byl v historii modelu vyroben. A to už za to stojí ne?

vwgo03_55f00ebbbe98c