Začalo odpočítávání do prvního startu vozu Volkswagen Polo R WRC v mistrovství FIA World Rally v roce 2013.

Volkswagen Polo R WRC

V osmém letošním závodě mistrovství FIA World Rally Neste Oil Rally Finland se poprvé na zkušené objevil i tým  Volkswagen Motorsport, jenž tím oficiálně odstartoval odpočítávání k prvnímu startu  vozu Volkswagen Polo R WRC v roce 2013.

Škoda Fabia S2000

Finský výlet bral tým Volkswagen Motorsport jako poznávací a ke startu použil vozy Škoda Fabia S2000, které ve své třídě patří k absolutní špičce. Za volanty obou speciálů usedli Andreas Mikkelsen a Joonas Lindroos. Norský jezdec v půlce poslední etapy poškodil chladič a do cíle nedojel, ač se ve své kategorii pohyboval na třetím místě. Hůře na tom byl domácí jezdec, který Fabii v osmé rychlostce poslal přes střechu a soutěž pro něho zkončila.

Tým Volkswagen Motorsport

“Pro celý tým byl tento první start navzdory výpadkům úspěšným vstupem,” uvedl šéf týmu Kris Nissen. “Mechanici během premiéry odvedli výbornou práci. Jednotlivé postupy velmi dobře fungovaly, děkuji všem v týmu. I posádky odvedly dobrou práci. Hlavně Andreas Mikkelsen s Ole Floena nás přesvědčili a ukázali své umění. Během tohoto prvního soutěžního víkendu jsme nasbírali cenné zkušenosti a hodně se naučili. Nyní se těšíme na start v Německé rally v polovině srpna.”