AZ pneu Tuning Cup letos utekl neskutečně rychle a již tuto sobotu 13. srpna je tu v pořadí sedmé velké finále.

Finále AZ pneu Tuning Cup

To díky vynucené pauze ztratilo sice svůj tradiční výstavní formát, ale i tak doufáme, že půjde o pohodové a zajímavé zakončení sezóny 2011. Přispět k tomu může hlavně počasí, které jsme sice objednali, ale kdo ví – dodavatelé této “komodity” jsou značně nespolehliví … Místem konání velkého finále je Tuning Extreme Show Příbram. Pod širým nebem se celkové výsledky vyhlašovaly naposledy v sezóně 2005, takže úplně o krok do neznáma rozhodně nejde.

Tuning Extreme Show Příbram

V Příbrami se všichni dozvíme jméno už historicky sedmého absolutního vítěze soutěže AZ pneu Tuning Cup. A po dlouhé době se může stát, že své vítězství s předešlých let jeden ze soutěžících obhájí. Řeč je o Pepovi Šušotovi s Hondou Integra Type-R, který by se tak zařadil po bok Roberta Žáka. Ten se svým Audi TT kraloval v letech 2005 a 2006. V širším okruhu favoritů je ale celá smečka dalších vlčáků, kteří jsou současně nominování jako adepti elitní kategorie TOP 10. Většina z vás jistě tuší, o co se v této kategorii “hraje”, ale pro ty méně zainteresované malé opáčko. Jednoduše řečeno, deset absolutně nejlepších tuningových vozů roku 2011 dle hlasování odborné poroty soutěže. Předem nominování majitelé se o této skutečnosti dozví díky mailu, který jsme v těchto dnech rozesílali. A komu email nepřišel, nemusí smutnit. Jde o předběžnou nominaci na základě dosavadních výsledků. Může se ale stát, že na finále někdo zapracoval na svém voze tak, že bude doslova k nepoznání a úpravy budou na úplně jiné úrovni. Rozhodně ho neodstřelíme, šanci na TOP 10 má také. Zmíněný mail by měl spíš sloužit jako motivace k co nejlepšímu nachystání soutěžních vozů a dopilování poslední detailů, právě ty mnohdy rozhodují.

Best Creative

Stejně jako v letech minulých zůstává také speciální ocenění Best Creative za nejlepší aranžmá soutěžních vozů. Doufáme, že počasí dovolí nápady soutěžícím zrealizovat a že jediným aranžmá nezůstanou kaluže plné vody…co se týká dalších soutěžních kategorií, přiblížili jsme si je v samostatném článku, který najdete ZDE. Stejně tak v něm naleznete i informace o paralelní soutěži Show&Shine pro ostatní účastníky akce (systém stejný jako na loňském Tuning Salonu Brno). A pokud vás zajímá další program akce, určitě mrkněte na oficiální stránky pořadatelů – www.tuning-sport.cz.

My se závěrem moc těšíme na Vaši účast, snad vše vyjde a sejdeme se v hojném počtu!