Na internetu se objevuje poměrně velké množství videí, ve kterých úspěšně či méně úspěšně skáčou přes jedoucí automobily. Nyní se však na internetu objevilo video, které všechna ostatní v klidu strčí do kapsy.

Šampionát monopostů Formule E se letos bude pořádat teprve po druhé. Jedná se tedy o poměrně mladou automobilovou disciplínu, která v porovnání s klasickou F1 má jen zlomek fanoušků. Produkce tedy musí řešit, jak tento závod více propagovat a nyní přišla s naprosto šíleným nápadem. Rozhodla se natočit virální video s extrémně nebezpečným trikem.

Ve videu jsme svědky něčeho opravdu šíleného. Představuje s v něm bývalý gymnasta a kaskadér Damién Walters, který přeskakuje rychle jedoucí formuli. Ne však obyčejným skokem, ale backflipem. Navíc salto vzad provedl automobilu zády a tak vůz vůbec neviděl.

Jak celá příprava a samotný skok dopadl, nebudeme prozrazovat, na to se podívejte ve videu. Můžeme však prozradit, že přípravy musely být velice náročné. Velmi zajímavé je také druhé video, ve kterém se můžete podívat na celý trik v rozpětí 360°, což opravdu stojí za to. Při přípravě bylo jasné, že vše si vyžaduje naprosto přesné a bezchybné načasování. Damien nesměl vyskočit moc pozdě, a ni příliš brzo. V prvním případě by ho formule přejela, což by pro něj nebylo vůbec příjemné. V druhém případě by dopadl na záď formule, což by také vedlo k opravdu nehezkému konci.

Nakonec opravdu došlo k pokusu tento trik uskutečnit. Vy sami se podívejte na to, zda se trik povedl, nebo zda skončil špatně. Upozorňujeme, že kdo nemá pevné nervy, ať video ani raději nezapíná, jde tam totiž o život. Navíc 360°záběr je opravdu psycho a právě z něj si pořádně uvědomíte, jak velkou rychlostí ve skutečnosti formule jela.