Dieselgate naplno otřásá Volkswagenem, ale i všemi automobilkami, které jsou součástí tohoto holdingu. Mezi ně patří i automobilka Škoda, která také montovala motory od VW do svých automobilů, a ve kterých se taktéž objevil zkreslující software. Nyní bude do servisu posláno 1,2 milionu vozů, ze kterých bude software odstraněn.

Po celých Spojených státech a nyní i Evropě se začíná objevovat velké množství řidičů, kterým vskakují vrásky na čele. Je to způsobeno podvodným chováním Volkswagenu, který nyní nebezpečný software z automobilů odstraňuje a může se to týkat i vás. Koncern totiž dodával motory i naší Škodovce, která nyní svolává 1,2 milionů vozů do servisu, aby software odstranila. Velké množství z těchto vozů jezdí právě po našem území a tak je dost možné, že jste i vy jejich majiteli. audi-i-skoda-zamieszane-w-afere-dieselgate

Všichni majitelé vozů Volkswagen se vznětovými motory AE 189, potažmo značek Audi, Seat, Škoda a Volkswagen s tříválcem 1.2 TDI a čtyřválci 1.6 TDI a 2.0 TDI, budou nyní muset na nechtěnou návštěvu autoservisu. Podvodný software se celkově ukrývá v 11 milionech vozů, mezi kterými je i 1,2 milionů vozů Škoda vyráběných mezi lety 2010 až 2015, tedy Fabia II, Octavia II, Rapid, Roomster, Superb II a Yeti. Jedná se o motory splňující emisní normu Euro 5. Současné vozy, splňující normu Euro 6 již disponují zcela novými motory, které jsou v pořádku.

index

Majitelé těchto vozů však nemusejí mít strach o svoje bezpečí, protože jejich užívání je zcela bezpečné a automobilu nehrozí žádná porucha či poškození jeho užíváním. Auta jsou také schopna každodenního provozu a přítomnost softwaru v žádném případě neovlivňuje spotřebu vozidla. Jakým způsobem budou majitelé vozů svolávaní, prozatím jasné není. Nicméně návka autoservisu by je neměla stát ani korunu, protože veškeré náklady na sebe bere Volkswagen.