V problémech zmítající se Volkswagen vydal tiskovou zprávu, ve které nastiňuje, jak bude postupovat v případě aféry, o které vás pravidelně informujeme, a která momentálně dost zásadně hýbe celým automobilovým světem.

Je patrné, že nový ředitel společnosti Mathias Müller nebude jen tak vyčkávat, a již nyní se pustil do práce. Volkswagen nyní vydal tiskovou zprávu, která se celé aféry týká, a ve které se snaží nastínit další postupy, které budou vést k odstranění jakýchkoliv technických potíží či nevyhovujícím parametrům vozidel, ve kterých je uložen motor typu AE 189 EU5, do kterého byl onen falšovací sofware nainstalován.

Tiskové prohlášení mluví o dodatečném zlepšení emisí, které jsou tímto motorem produkovány. Bude se jednat o dodatečné úpravy, které se nebudou týkat motorů EU6 . Na technických řešeních se stále pracuje a zveřejněny budou v říjnu, kdy budou představeny příšlušným úřadům. Zákazníci, kterých se budou tyto dodatečné úpravy týkat, budou dopředu informováni o tom, že v blízké době bude možné emise jejich vozidla zlepšit.

Je nutné mít na paměti, že nainstalovaný software, či zvýšená produkce emisí žádným způsobem neovlivňují technickou bezpečnost vozidla a každé z nich je provozuschopné. Akční plán automobilky předpokládá, že říjen bude tím měsícem, kdy se kompetentním úřadům představí plán na technická opatření a řešení, pomocí kterých bude produkce emisí u závadných motorů snižována.

Majitelé budou informováni v příštích týdnech či měsících. Každá ze značek, kterou tato aféra postihla, bude zřizovat mezinárodní internetovou stránku, na které bude do detailu popsán aktuální atav a vývoj celé záležitosti. Mimořádná opatření budou podle pátečních analýz potřebná zhruba u jedenácti milionů koncernových vozidel po celém světě. Z toho je přibližně pět milionů přímo pod značkou Volkswagenu. Jedná se o rozlišné vozy s odlišnými roky výroby a modelových provedení. Patří sem například Golf šesté generace, Volkswagen Passat sedmé generace, nebo první generace modelu Tiguan. Všechny tyto modely jsou poháněny právě motorem typu EA 189.