Koncern Volkswagen má nového ředitele. Po rezignaci Martina Winterkorna se do nejvyššího křesla tohoto giganta usadil Matthias Müller, který tedy nyní povede VW, ale i nadále si ponechá i Porsche, kterému doposud šéfoval.

O aféře Dieselgate vás pravidelně informujeme a tak víte, že vyústila až v odstoupení Martina Winterkorna, tedy generálního ředitele celého holdingu, který musel zcela jistě vědět o praktikách automobilky a sám jí musel i schvalovat. Jeho křeslo však příliš nevychladlo, protože se na něj usadila nová osobnost hned po dvou dnech. Dozorčí rada na svém plánovaném zasedání rozhodla, že oním hrdinou, který vyvede Volkswagen z problémů, bude dosavadní šéf Porsche Matthias Müller.

index

Müller do své funkce nastoupil s okamžitou platností a to i přesto, že Porsche vede i nadále. Na dvou židlích tak bude sedět do té doby, dokud se za něj nenajde adekvátní zástupce. Samotný Müller se ke své nové funkci staví především tak, že chce navrátit VW důvěru, což nebude mít úplně jednoduché, protože aféra ještě není ani zdaleka zažehnána.

Dále se také nechal slyšet, že plánuje velké změny, díky kterým nezůstane kámen na kameni, a z dosavadních pochybení budou vyvozeny adekvátní závěry. Celá činnost Volkswagenu se pak bude zaměřovat na dodržování a především splňování těch nejpřísnějších kritérií, které nakonec vyústí v posílení samotné pozice značky.

images

Samotný Müller propojil celý svůj život s prací pro VW. Své první krůčky započal u Audi a postupně se propracovával přes vyšší a vyšší posty až k samotnému šéfování Porsche. Jak dlouho bude zaujímat současnou pozici, ukáže jen čas a především schopnosti, které nyní projeví a které bude maximálně využít, aby se jeho plány naplnily. Popřejme mu hodně štěstí a hlavně pevné nervy, které nyní bude určitě potřebovat.