Druhá generace vozů Audi A5 se nám začíná pomalu odhalovat. Měla by bát postavena na platformě aktuální A4, se kterou sdílí mnoho dalšího. V nabídce bychom se měli dočkat kupé, kabrioletu i modelu s dvěma páry dveří.

Rok 2007 znamenal představení zbrusu nového modelu Audi s názvem A5. Od té doby proběhlo několik faceliftů, ale generační obměna ne a ne přijít. To ovšem platilo jen do tohoto roku. Již 2. června automobilka představí novou generaci vozu, která se nám nyní představuje na prvním oficiálním snímku, který alespoň trochu tvary nového kupé prozrazuje.A163995_large_5735a18bc46bf

Automobil si s námi tak trochu hraje. Je totiž potažen kamuflážní fólií a k tomu navíc pozadí za vozem má naprosto stejný vzor a s vozem tak velmi splývá. Díky tomu je poměrně náročné křivky vozu rozluštit. I přesto he však hned na první pohled jasné, že novinka bude tradicionalistou držícím se při zemi. Nedočkáme se tak žádné velké revoluce, ale spíše jemné evoluce.

Základ vozu tvoří, stejně jako u modelu A4  architektura MLB Evo s pohonem předních kol. Lze tak očekávat velmi výraznou redukci váhy, která nastala i u mezigenerační výměny modelu A4, kde se podařilo dosáhnout odstranění nadbytečných 120 kilogramů.620_5735994b1143f

Krom nové platformy bude nová A5 se stávající A4 sdílet také stejné pohonné jednotky, potažmo ty nejvýkonnější. V nabídce by se tak měla objevit 2.0 TSFI, 2.0 TDI a 3.0 TDI. Audi také počítá s produkcí sportovně orientované verze S5, kterou by kupředu hnal šestiválec 3.0 TFSI, stejně jako u S4. V delším časovém horizontu by se pak měla představit i ostrá RS 5, kterou požene šestiválce biturbo.

Novinka by se podle dostupných informací měla nabízet ve třech variantách. První bude kupé, později se přidá kabriolet a nakonec přijde na řadu i Sportback.