Novinka od Nissanu je na spadnutí a tato japonská automobilka se rozhodla, že své fanoušky ještě více navnadí. Poodkryla totiž novou fotografii, která ukazuje příď nového vozu.

O novém modelu od Nissanu se již delší dobu spekuluje a existuje mnoho názorů, jak vlastně bude nový vůz vypadat a do jakého segmentu vůbec spadne. Značná část fanoušků se domnívá, že právě lehce poodhalená novinka bude navazovat na stávající Juke a vytvoří tak jeho novou generaci. Existují zde však také názory, že vůz je velice diskutovaným novým kompaktním a sportovně laděným crossoverem, který by měl být nástupcem slavných kompaktních sporťáků řady Z.

Podle Nissanu se prý jedná o pionýra ve svém segmentu crossoverů. Otázkou je, jak si tento výrok přeložit. S největší pravděpodobností se tak bude jednat o zcela nový model. Poodhalená fotografie nám ukazuje, že se bude jednat o vysoce designový model, který bude působit svalnatým a zároveň i dynamickým dojmem. To by mohlo naznačovat, že se bude skutečně jednat o ostrý crossover s označením Z ve svém jméně.

Podobný model už funguje u Infinity, které samo využívá některé technologické prvky ze stávající nabídky modelové řady Z. Obrázek nám prozrazuje, že blatníky vozu jsou natolik svalnaté, že horizontálně převyšují výšku samotné přední kapoty. Zbytek přídě využívá dynamických ostrých úhlů, které vyvolávají velice ostrý dojem. Tomu všemu pak dodávají šmrnc diodová světla denního svícení v bumerangovém tvaru. Dle úhlu předního skla a kapoty je také patrné, že se nebude jednat o příliš vysoký vůz.

V současné nabídce Nissanu je crossoverů opravdu mnoho. Krom chystané novinky si můžeme vybírat také z modelů Juke, Qashqai nebo X-Trail. Zdali bude crossover navazovat na některý z nich, nebo se bude jednat o zcela nový model, se ukáže již za několik dní.