Revoluce namísto pouhé evoluce – nový design a nové technologie pro Tiguan. Coby skutečně všestranný model mění Tiguan celou řadu pohledů na automobilový segment SUV.VW-tiguan-04

Nový VW Tiguan

Na mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu se uskuteční prezentace nové generace SUV značky Volkswagen. Německá automobilka na mezinárodním autosalonu představuje svůj nový Tiguan, pro jehož první generaci se rozhodlo přes 2,64 mil. zákazníků. V tomto případě se slovem „nový“ míní skutečně zcela nový – žádná evoluce, toto je revoluce. Důvodem je to, že Tiguan druhé generace je vůbec prvním SUV od Volkswagen Group, jehož konstrukce stojí na podvozkové platformě MQB, která je ve všech ohledech platformou budoucnosti.


Silniční nebo off-roadová verze, pohon typu Plug-in Hybrid. Volkswagen na mezinárodním autosalonu IAA (pro veřejnost otevřeno od 17. do 27. září) představuje současně čtyři různé verze nového modelu Tiguan. Z produkčních verzí bude odhalen Tiguan R-Line s mimořádně sportovním charakterem, klasická silniční verze a dále off-roadová varianta upravená pro nezpevněné cesty. Okénko do budoucího vývoje bestseleru mezi SUV pootevře Tiguan GTE – koncepční model s pohonem typu Plug-in Hybrid (celkový systémový výkon 160 kW / 218 k). Tiguan GTE je jako první na světě vybaven solárním modulem. Elektřina ze slunce, kterou tento modul vyprodukuje, se ukládá do baterie a umožňuje ujet dalších až 1000 kilometrů čistě na elektřinu, tj. s nulovými emisemi.

Nový Tiguan v deseti klíčových bodechch

1.    Design: Výrazný a originální design modelu Tiguan vyvedený v duchu SUV doznal v nové generaci zásadních změn.
2.    Technologie: Tiguan je prvním modelem SUV od Volkswagen Group, jenž bude postaven na modulární podvozkové platformě MQB.
3.    Charakter: Delší, širší a nižší – nová architektura vozu přináší sportovnější proporce.
4.    Produkční verze: Tiguan se ve Frankfurtu představuje v provedení R-Line, klasické silniční verzi a dále v provedení s čelními partiemi off-roadového vzhledu.
5.    Koncepční vůz: Volkswagen na autosalonu ve Frankfurtu vystavuje model Tiguan GTE s pohonem typu Plug-in Hybrid a normovanou spotřebou paliva pouhých 1,9 l/100 km.
6.    Inovace: Nově navržený modul se solárními panely propůjčuje modelu Tiguan GTE delší jízdní dosah v čistě elektrickém režimu.
7.    Bezpečnost: Součástí standardní výbavy je systém sledování okolí vozu (Front Assist) s funkcí nouzového brzdění v městském provozu (City Emergency Braking) a rozpoznáváním chodců, aktivní kapota motoru, asistent pro udržování vozu v jízdním pruhu (Lane Assist) a automatická multikolizní brzda.
8.    Vnitřní prostornost: Velikost zavazadlového prostoru narostla na 615 / 1655 litrů (tj. +145 litrů) a více místa je i na zadních sedadlech.
9.    Systém pohonu: Širší výkonový rozsah pohonných jednotek (od 85 kW / 115 k až po 176 kW / 240 k); pokles spotřeby paliva až o 24 procent.
10.    Uvedení na trh: Následník nejúspěšnějšího německého SUV se na trhu objeví v dubnu roku 2016.