•    Maximální ochrana cestujících a chodců v případě nehody
•    Nejlepší výsledky pro 5místnou i 7místnou verzi

Volkswagen Touran

Nový Touran obstál s nejlepším hodnocením v bezpečnostních testech nezávislé organizace Euro NCAP. Nejnovější generace oblíbeného rodinného MPV obdržela proto
5 hvězdiček a patří mezi nejbezpečnější automobily na evropském trhu.

Volkswagen Touran 11
Celkové 5hvězdičkové hodnocení bezpečnosti nového modelu Touran vzešlo z výsledků testů ve čtyřech dílčích oblastech: ochrana dospělých cestujících a dětí, ochrana chodců a bezpečnostní asistenční systémy. Nový Touran absolvoval řadu náročných testů Euro NCAP (European New Car Assessment Programm = evropský program hodnocení nových vozů) s vynikajícími výsledky – a to v neposlední řadě díky prvotřídnímu souboru bezpečnostních prvků, mezi něž patří optimalizovaný skelet karoserie, velmi účinný systém bezpečnostních pásů, sedadel a airbagů a inovativní asistenční systémy.

Volkswagen Touran 13
Program Euro NCAP je od roku 1997 považován za jedno z nejdůležitějších měřítek bezpečnosti vozidel v Evropě. Letos byly podmínky testů opět zpřísněny. Nový Touran obdržel po rozsáhlých testech ochrany dospělých cestujících 88 procent z maximálního počtu bodů. Přitom byl podroben následujícím testům:

•    čelnímu nárazu s 40% přesazením do deformovatelné bariéry rychlostí 64 km/h
•    čelnímu nárazu se 100% přesazením do nepoddajné bariéry rychlostí 50 km/h
•    bočnímu nárazu do boční struktury vozidla rychlostí 50 km/h
•    bočnímu nárazu do sloupu rychlostí 32 km/h

Nové rodinné MPV, které absolvovalo aktuální soubor testů v pětimístné i sedmimístné verzi, dosáhlo vynikajících výsledků také v důležité dílčí oblasti ochrany dětí. Nový Touran obdržel 89 procent z maximálního počtu bodů díky sériově dodávaným úchytům dětských sedaček ISOFIX a Top Tether.

Volkswagen Touran 14
Kategorie ochrany chodců byla u Touranu ohodnocena celkovými
71 procenty. Pozitivně hodnoceny byly zejména konstrukční detaily Touranu, které snižují riziko poranění chodců.

Volkswagen Touran 15
Nový Touran lze na českém trhu objednávat již od května a sériově se dodává s rozsáhlou bezpečnostní výbavou. Její součástí jsou airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu (s deaktivací airbagu spolujezdce vpředu a včetně kolenního airbagu na straně řidiče) a systém hlavových airbagů pro cestující vpředu a vzadu, včetně bočních airbagů. Kromě toho má Touran opěrky hlavy s optimalizovanou bezpečností, které minimalizují riziko poranění krční páteře při nárazu zezadu, a systém upozorňující na nepřipnutý bezpečnostní pás na všech sedadlech. Nový Touran je navíc sériově vybaven také elektronicky řízeným stabilizačním systémem ESC s podporou řízení při smyku, včetně ABS a brzdového asistenta, multikolizní brzdou, ukazatelem tlaku v pneumatikách, rozpoznáváním únavy řidiče a preventivním systémem ochrany cestujících.