Nová řada dnes již legendárního pořadu Top Gear prozatím nepatří k příliš velkým lákadlům, které by diváky přikovali k televizním obrazovkám. Jak to tak vypadá, pořad má problémy nejen se sledovaností, ale také v samotném kolektivu moderátorů.

Nový formát pořadu, ve kterém již nevidíme trojici moderátorů Clarkson, Hammond, May se v podstatě od prvního dílu potýká s mnohem menším zájmem ze strany diváků v porovnání s předchozími řadami. S každým novým dílem se počet diváků propadá a to i přes to, že se pořad může pyšnit velice štědrým rozpočtem, který mu BBC vyhrazuje. Ovšem nezájem diváků není to jediné, co show momentálně trápí.

Na povrch se totiž začínají dostávat informace o tom, že nepříliš dobrá nálada panuje i mezi samotnými moderátory pořadu, kteří jsou hlavním středobodem celého pořadu. Celkem patrné je to na záběrech z hangáru, které jsou poměrně liknavé a nudné. Největší hřebíček do rakve je zde bohužel Evans, který je až příliš uječený a jeh o oblečení vypadá, jako by nakupoval pouze v sekáči. Navíc v pořadu často vidíme objímání autorů, které nepůsobí příliš důvěryhodně.

Asi největší problémy panují mezi Evansem a LeBlancem, kteří se objevují před kamerou vůbec nejčastěji. LeBlanc je dokonce z celého natáčení tak otrávený, že měl prohlásit, že pokud bude v druhé sérii opět Evans, tak jeho v pořadu již neuvidíme. Mezi těmito muži prý panovali neshody hned o začátku natáčení, tehdy ovšem všichni čekali, jak si celá věc sedne a jak se zaběhne. No vypadá to tak, že moc dobře ne.

Co ovšem v pořadu funguje moc dobře, jsou paradoxně nejmladší moderátoři Chris Harris a Rory Reid. Jejich projev je svižný vtipný a věcný. U obou je vidět, že ví, o čem mluví a pokud bychom je měli porovnat například s Evansem, tak jej paradoxně o dost převyšují, a to je na druhou stranu opravu škoda.