Novinky

Známe podobu druhé generace Yetiho

Druhá polovina roku 2017 by měla přinést druhou generaci škodováckého modelu Yeti. Již nyní jsou však dostupné informace, které napovídají, jak bude vůz vypadat.

Pro automobilku Škoda se letošní a příští rok bude nést především ve znamení nových SUV. Letošní nejočekávanější novinkou je samozřejmě velké sedmimístné SUV jménem Kodiaq, o všem o rok později jej doplní i trochu menší druhá generace Yetiho. A právě ta nás momentálně velice zajímá.

Premiéra tohoto vozu by měla přijít v září roku 2017 na frankfurtském autosalonu. Ovšem již nyní si můžete prohlédnout návrh možné podoby vozu, který pracuje s informacemi přímo z Volkswagenu. Při tvorbě návrh vycházel server Auto.cz ze Seatu Alteca, který platí za starší sestru plánované novinky. S ní by měl mít Yeti stejné boční linie a velice podobnou záď. Změny se však odehrají například u zrcátek, které budou uchyceny na předních sloupcích.ye_576d2d3c4b109

Tou největší změnou však projde příď vozu, která by měla mít klasické škodovácké světlomety i přední masku chladiče. Světlomety by se měly shodovat s těmi použitými v konceptu VisionS. Alespoň tak o tom informuje zdroj, který byl přítomen na dealerské konferenci, která proběhla za uzavřenými dveřmi, a kde se automobil již představil.

Krom něj se zde ukázaly i další novinky. Například modernizovaná Octavia, který má vertikálně dělené přední světlomety, které se nejvíce vyjímají na verzi RS. Novinka by se měla oficiálně představit na autosalonu v Ženevě již příští rok. Na stejném autosalonu by neměl chybět ani modernizovaný Rapid, který by měl konečně disponovat diodami denního svícení zabudovanými přímo v předních světlometech. Ty by měly být velice podobné těm, které se představily u verze Rapid Sport pro GTI Treffen Wörthesee 2013. Vypadá to tedy, že se máme od Škodovky na co těšit. A to je dobře!

makawiel

Unikly snímky nové Panamery

Previous article

Neshody v pořadu Top Gear

Next article