Druhá polovina roku 2017 by měla přinést druhou generaci škodováckého modelu Yeti. Již nyní jsou však dostupné informace, které napovídají, jak bude vůz vypadat.

Pro automobilku Škoda se letošní a příští rok bude nést především ve znamení nových SUV. Letošní nejočekávanější novinkou je samozřejmě velké sedmimístné SUV jménem Kodiaq, o všem o rok později jej doplní i trochu menší druhá generace Yetiho. A právě ta nás momentálně velice zajímá.

Premiéra tohoto vozu by měla přijít v září roku 2017 na frankfurtském autosalonu. Ovšem již nyní si můžete prohlédnout návrh možné podoby vozu, který pracuje s informacemi přímo z Volkswagenu. Při tvorbě návrh vycházel server Auto.cz ze Seatu Alteca, který platí za starší sestru plánované novinky. S ní by měl mít Yeti stejné boční linie a velice podobnou záď. Změny se však odehrají například u zrcátek, které budou uchyceny na předních sloupcích.ye_576d2d3c4b109

Tou největší změnou však projde příď vozu, která by měla mít klasické škodovácké světlomety i přední masku chladiče. Světlomety by se měly shodovat s těmi použitými v konceptu VisionS. Alespoň tak o tom informuje zdroj, který byl přítomen na dealerské konferenci, která proběhla za uzavřenými dveřmi, a kde se automobil již představil.

Krom něj se zde ukázaly i další novinky. Například modernizovaná Octavia, který má vertikálně dělené přední světlomety, které se nejvíce vyjímají na verzi RS. Novinka by se měla oficiálně představit na autosalonu v Ženevě již příští rok. Na stejném autosalonu by neměl chybět ani modernizovaný Rapid, který by měl konečně disponovat diodami denního svícení zabudovanými přímo v předních světlometech. Ty by měly být velice podobné těm, které se představily u verze Rapid Sport pro GTI Treffen Wörthesee 2013. Vypadá to tedy, že se máme od Škodovky na co těšit. A to je dobře!