Světový výrobce pneumatik firma Michelin představila novinku příštího roku. Tou je nová pneumatika Michelin Primacy 3, která posiluje bezpečnost silničního provozu.

Michelin Primacy 3

Michelin premiérově představuje svou novou pneumatiku MICHELIN Primacy 3, která bude dostupná jako pneumatika na výměnu na evropských trzích od února 2012. Tato pneumatika otevírá zcela novou éru bezpečnosti silničního provozu.

Bezpečnost silou 3 D

V porovnání se 4 hlavními konkurenty značky nabízí pneumatika MICHELIN Primacy 3 nejlepší přilnavost k povrchu při brzdění na mokrém povrchu  a při zatáčení na mokrých silnicích. Tento fakt potvrdily testy provedené v loňském únoru nezávislou organizací TÜV SÜD Automotive. Jedním z příkladů toho, jak pneumatika přilne k povrchu, je fakt, že při rychlosti 100 km/hod. má pneumatika MICHELIN Primacy 3 na mokrém povrchu  o 2,2 metru kratší brzdnou vzdálenost než její hlavní konkurenti.

Španělské testování

Na letošní představení a testování nové pneumatiky Michelin Primacy 3 byl pozván i zástupce VW-SCENE.cz. To se odehrálo v sice teplé, ale deštivé španělské Valencii. Na ráno byl naplánován přesun na okruh, kde byla nejprve představena nová pneumatika  Michelin Primacy 3. Po seznámeni s technologií, která dává nové pneumatice výborné jízdní vlastnosti, již následovalo kroužení po okruhu s několika vozy a každý z přítomných si mohl vyzkoušet její jízní vlastnosti s porovnáním s konkurencí.

VW-SCENE.cz doporučuje  Primacy 3

Po celodením kroužení a vyzkoušení několika druhů pneumatik, může VW-SCENE.cz všem řidičům doporučit novou pneumatiku  Michelin Primacy 3. Ta podle našeho testování předčila konkurenci a výrazně přispěje k bezpečnosti silničního provozu.

Závěrem si ještě prohlédněte fotogalerii, kterou pro Vás z Valencie přivezl PTiCA.

Fotogalerie A Day In My Life – Michelin Primacy 3