Automobil Golf ještě stále patří k nejoblíbenějším vozům v Evropě. Volkswagen proto chystá jeho další facelift, kterou se automobil opět přiblíží technologické špičce. Ta by měla přijít na začátku listopadu, i když premiéra byla uskutečněna koncem září.

Pařížský autosalon se věnoval především prezentaci konceptu revolučního elektrického konceptu automobilu I.D. Někteří zde očekávali odhalení i faceliftované sedmé generace Golfu, ovšem nedočkali se. I přesto byla novinka k nahlédnutí a to díky vozu e-Golf Touch.

Tomuto modelu by se faceliftovaná verze měla velmi podobat. Konvenční vůz by měl nést jen minimální změny, co se exteriéru týče a použití LED osvětlení. Největší změny na nás však čekají v interiéru vozu, kde se dočkáme nového multimediální systému, který bude podporovat nový velký displej a dotykové plochy, nahrazující klasická tlačítka.620_5809d7032b32d

Dřívější zprávy prozradily, že nová obrazovka by měla mít úhlopříčku 9,2 palce a samozřejmostí bude i možnost spárování s chytrým telefonem. Tou nejdůležitější novinkou by však mělo být ovládání za pomocí gest. Modernizovaný golf by se měl dočkat i digitálního přístrojového štítu, který již byl v e-Golf Touch použit.

Další změny se pak odehrají pod kapotou, kde by se měla objevit nový generace motorů. Zážehové jednotky by měla zastupovat tříválec 1.0 TSI a čtyřválec 1.5 TSI. V případě vznětových motorů je očekáván příchod nového 1.5 TDI._vwgo30_57ed2ce96c5e3

Automobil by měl nabídnout i 48V benzínový mild hybrid, který bude kombinovat tříválec přeplňovaný elektrickým kompresorem s generátorem. Pro zachování energie mí sloužit levná olověná baterie. Cílem vozu je reálná spotřeba 4,7 litru na sto kilometru. Náklady na výrobu a tedy i cena pro zákazníka by měly být stejná jako u dieselových verzí vozu.