Bentley cítí potenciál trhu s SUV vozy a již nyní plánuje menšího příbuzného modelu Bentayga, který ještě ani není v prodeji. Reaguje tím na růst tohoto segmentu a již dostupnou techniku pro výrobu těchto vozů.

Model Bentayga od anglické klasiky Bentley je velmi očekávaným modelem, na který se těší celý automobilový svět. Vůz ještě ani není v prodeji a Bentley již koketuje s myšlenkou že Bentayga nebude jejím jediným modelem, který bude moci nést označení SUV.

beex21_4ff765093c425Druhý SUV model by měl řadově stát pod Bentaygou, což by znamenalo méně luxusu a samozřejmě i menší rozměry. Nesmíme však zapomínat že jde pořád o Bentley, takže žádný cenově dostupný, rodinný crossover nečekejme. V pořadí druhé SUV ještě není nic potvrzeného, ale pokud by mělo k jeho realizaci opravdu dojít, nejspíše bude stát na platformě MSB, která je určena pro luxusní vozy továrny Volkswagen. Tato platforma, s podélně usazeným motorem umožňuje zavedení náhonu na zadní i na všechna čtyři kola. Na této platformě by měla vyjít i nová generace kabrioletu Continental, limuzína Flying Spur a i sérově vyráběná verze konceptu EXP10 Speed 6.beex42_4ff7650a23d9dDůvod proč chce Bentley zavést další SUV je růst trhu s těmito vozy, který momentálně roste třikrát rychleji, než jiná odvětví. Dalším z důvodů jsou také velice ambiciózní plány této britské automobilky v německých rukou. Uvedení tohoto modelu na trh je tedy logickým krokem, který se automobilce nejspíše vyplatí.

beex06_4ff7650816a9bBentley také počítá, že s příchodem modelu Bentayga se jeho příjem rozroste o pořádnou sumu, kterou bude moci opět investovat do vývoje nových modelů. Zároveň také očekává zvýšené prodeje u jiných modelů. Díky tomu plánuje překonat loňský rekord prodaných téměř 12 000 vozů za rok na neuvěřitelných 20 000 vozů za stejné období. No, budeme Bentley držet palce, ať mu tyto optimistické výhledy vyjdou.

beex05_4ff76507d8ffb