i3 je skvělá, i8 je úžasná, ale jaká bude jejich pokračovatelka i5. BMW pomalu ale jistě začíná vypouštět informace o svém hybridním a nadmíru luxusním sedanu a my se již nemůžeme dočkat.

Když BMW oznámilo výrobu hybridních vozidel, kdy se první bude zaměřovat převážně na rodinu a ten druhý převážně na adrenalin v řidičově krvi, celý automobilový svět zpozorněl. Mělo se jednat totiž o revoluční, nadmíru luxusní a zároveň ekologické vozy, které v rámci výroby BMW nemají obdoby. A tyto predikace se také naplnily.

BMW-i4-Concept-Pic

Oba vozy jsou originálem, které jen tak něco nenahradí. BMW si je potenciálu modelové řady iX moc dobře vědomo, a proto již před časem ohlásilo třetí přírůstek do této rodiny. Nese název i5, což jasně naznačuje, v jakých vodách se bude pohybovat. Vměstná se totiž mezi rodinnou i3, od které si vezme část její praktičnosti, a mezi i8, u které se inspiroval v otázkách rychlosti a dravého vzhledu.

bmw-i5-colors

Samozřejmostí je také jeho ekologické myšlení, o které se budou starat hned tři motory. První z nich bude přeplňovaný benzínový dvoulitr, kterému budou sekundovat dva elektromotory. Tyto elektromotory budou mít takovou výdrž, že pouze na elektriku bude možné ujet až 65 mil. To vše díky jejich kapacitě 20 kilowatt pro každý z nich.

3238_BMW-Toyota-EV

Co se designu týče, zatím není nic jisté. Je samozřejmostí, že vůz bude vycházet ze stejného duchu jako jeho městský a adrenalinový sourozenci, ovšem jaká bude jeho přesná podoba, zatím není známo. Vůz však bude sedan a bude nabízet opravdu štědrou porci prostoru jak pro posádku, tak i pro náklad. Nebudou chybět ani charakteristické modré detaily v interiéru i na masce vozu, tak jak jsme zvyklí.

BMW-i3-early-concept

Pokud jste i vy tak napjatí jako my, nezbývá vám prozatím jen fantazírovat. Pokud však vytrváme, tak se i dočkáme, protože tento vůz, ten za tu trpělivost zajisté stát bude.