Král je mrtev ať žije král, anebo kdo nahradí slavnou trojici Hammond, May, Clarkson? BBC už má jasno. Bude se jednat o vcelku příjemnou změnu, hlavně díky přítomnosti něžného pohlaví.

Starý formát Top Gearu je po událostech minulých měsíců nenávratně ztracen. Trojice moderátorů, na které tento populární pořad stál, v něm již nebude účinkovat a tak BBC nezbývá nic jiného, než zkusit něco nového, zariskovat vystoupením ze zaběhlých kolejí a posunout pořad opět na jinou úroveň ovšem se zachováním některých prvků, které lákaly diváky k obrazovkám.

tg

Tím nejdůležitějším krokem bylo vybrání nových moderátorů, kteří budou celý pořad provázet a stanou se tak hlavními pilíři sledovanosti. Probíráno bylo velké množství jmen, mezi kterými se objevovali vcelku reálné, ale i nereálné varianty.

620_554873cd40987

BBC jména tří vyvolených již zveřejnilo a nám se jejich volba poměrně zamlouvá. Prvním z hrdinů je herec Života na Marsu Philip Glenister, dalším závodník a televizní osobnost Guy Martin a posledním z tria by měla být Jodie Kidd, která vnese do pořadu zastoupení něžného pohlaví. Untitled-3_7

Díky tomu že se v pořadu bude vyskytovat žena, dostane celý pořad zcela nový ráz a hlavně i novou diváckou základnu tvořenou ženami. Celý pořad se stane více civilnějším, a ženský faktor bude dost možná krotit pány ve vymýšlení šílených nápadů. Tato slečna se na začátku své kariéry věnovala také modelingu, takže se bude na co dívat, a to že se vyzná v automobilech její hodnotu na trhu ještě více zvyšuje. Guy Martin je skvělou volbou pro všechny co milují nejen vzhled a výkon vozů, ale i technologie. On sám by totiž dokázal závodit ve voze, který si sám poskládá. A Glenister je v Anglii poměrně známou hvězdou, která bude mít za úkol jedinou, avšak nejtěžší věc, a to nahradit osobnost Clarksona.

BBC hlásí, že touto změnou ztratí zhruba 4 miliony diváků a její nová forma s těmito moderátory se objeví nejdříve na jaře příštího roku.