Porsche chystá pro milovníky své tradičnosti novinku, která bude odkazovat na bohatou minulost této značky. Bude se jednat o novou 911, která bude primárně určena pro kochání a vyvolávání vzpomínek.

Model 911 patří asi mezi to nejlepší, co kdy Porsche vyprodukovalo a někteří jej dokonce řadí mezi nejlepší vozy této planety, a není divu. Vůz se totiž může pochlubit jedinečným konstrukčním charakterem, kdy pohonná jednotka umístěná v zadní části vozu, dává zcela nový zážitek z řízení. Vůz má také bohatou historií, kterou mu můžou jiné modely jen závidět.

porsche-911-gt3-super-sports-cars-for-sale-3

Ovšem i na 911 dolehl tlak doby a hlavně přísné emisní normy. Zkrátka minimalizace pohonné jednotky, zvyšování výkonu a snižování emisí je momentálně pro všechny automobilky svatou kombinací, kterou musí dodržovat. A tato povinnost bohužel postihla i model 911, který přišel o plochý atmosférický šestiválec.

porsche-911-2014-wallpaper-bl2qtwzy

Ovšem jak se zdá, smutnit nemusíme. Porsche totiž ohlásilo přípravu nové verze, která bude mít za úkol vrátit každého, kdo se na ní podívá v čase. Hlavním cílem tohoto vozu nebude lámat rychlostní rekordy, ale lámat srdce těch, kteří na něj pohlédnou. Bude totiž vybaven klasickým atmosférickým šestiválcem, manuální převodovkou a jeho karoserie bude zbaveny všech přebytečných a aerodynamiku zlepšujících doplňků.

620_5571581524667

Tento nový model, který by měl nést označení GT, pozor nejedná se však o spojitost s modely GT3 a GT3 RS, ty se spíše snaží poskytnout řidiči maximální adrenalinový zážitek z co nejrychlejší jízdy. Tento vůz na to však půjde podobně, jako modely Subaru BRZ, Toyota GT86, nebo Caterham Seven 160, které se snaží o klasickou pohodu z řízení. Klíčem k tomu budou úzké pneumatiky, manuální převodovka, maximum stabilizačních prvků a ABS, které přinesou skvělé zážitky i bez dech beroucích rychlostí.