Model Discovery od Land Roveru představoval vždy skvělého pracanta do jakýchkoliv podmínek. Situace se však během let změnila a model přetransformoval do luxusního SUV. To by se však mělo s příští generací a typem SVX změnit, a charakter vozu by se měl opět dostat do svých starých kolejí.

Land Rover se v poslední době začal velice zajímat o luxus a není divu, že mezi pověstnými traktory z Chelsea zabírá jedno z předních míst. Platí to i u modelu Discovery, který patří k těm nejvyšším modelům Land Roveru.  Mnozí však tento nový směr značky značně kritizují a žádají o návrat ke kořenům, tedy k vozům, které můžete vzít na pořádnou projížďku v podstatě kamkoliv.

lrdi10_534cf0a58c797

Jejich prosby by měly být vyslyšeny již s příchodem příští generace vozu, která by měla o něco více vyhovovat životu farmáře na anglickém venkově, než životu trochu jiné farmářky na londýnském předměstí. Divize Land Roveru, která nese název SVO, dostala totiž speciální úkol. Rozdmýchat v této klasice její terénní potenciál a přiblížit tak vůz všem, kteří jej potřebují využít nejen na asfaltce.

lrdi20_534cf0a5a32e2

Prozatím víme, že vůz by měl nést označení SVX, a podle slov šéfa divize SVO, by se úpravy měly týkat především úprav světlé výšky vozů a nejrůznějších variant a kombinací jak kol, tak i samotných pneumatik. To je však prozatím vše, co můžeme o této novince prozradit, podrobnější detaily však budou s blížícím se odhalením vozu přibývat.

lrdi41_534cf0a6d20f2

Tato verze vozu bude odhalena nejspíše rok až rok a půl po premiéře samotné základní verze. A jelikož se nejedná o žádnou luxusní a exklusivní limitovanou edici, je možné se domnívat, že její produkce bude dlouhodobější záležitostí, která se bude odvíjet především od ohlasu ze strany zákazníků automobilky. Ty by měli zcela jistě tvořit řidiči z Evropy, zdali se Discovery podívá i na jiné trhy, je prozatím také velkou neznámou.

lrdi00_534cf0a50288a - kopie