Společnost Volvo patří mezi přední propagátory nových bezpečnostních prvků ve svých vozidlech. Patří mezi průkopníky používání těch nejnovějších technologií ve světě automobilové bezpečnosti. Nyní navázal na svou vizi prostorného vozu ze Šanghaje, do které zakomponoval i prvek dětské autosedačky, která umožňuje lepší manipulaci s dítětem a hlavně jeho větší ochranu.

Na letošním jarním autosalonu v Šanghaji se automobilka Volvo předvedla s luxusním vozem typu SUV s označením XC90 Excellence. Zároveň se také představila se studií interiéru s dvojicí samostatných zadních sedadel a stolku místo předního sedadla spolujezdce.

vo90_55963f59c3d7e

Tuto vizi nyní Volvo opět oprášilo s jedním značným rozdílem. Zaměřilo se především na pohodlné cestování těch nejmenších a vytvořilo koncept naprosto luxusní dětské autosedačky. Ta vychází vstříc svému malému pasažérovi, ale také rodičům. Sedačka je totiž umístěna ve speciálním posuvném a otočném systému, díky kterému bude mít rodič k dítěti snadný přístup z jakéhokoliv místa ve vozidle. Sedačka pod sebou i v sobě zároveň ukrývá velké množství praktických úložných prostor, kam se dají odložit všechny věcí potřebné pro cestování s miminkem od hraček, až po pleny.

vo91_55963f59de739

Mezi hlavní přednosti patří také jednoduchost usazování dítěte, či vyjmutí dítěte z autosedačky a také možnost udržování kontaktu mezi ním s cestujícími na zadních sedadlech vozu. Zároveň je autosedačka opatřena nejrůznějšími prvky ochrany dítěte při srážce dvou vozidel. Volvo však stále připomíná, že doporučuje cestování dětí v autosedačkách umístěných proti směru jízdy a to do věků tří až čtyř let. To z toho důvodu, že síly, které na působí na dětské tělo, zejména oblast hlavy a krku, v případě nehody, jsou mnohem menší, pokud je dítě situováno do polohy proti směru jízdy.