Legendární cyklistický závod Tour de France se rozjel v plném proudu. Dnes se jela první etapa startující v Nizozemském Utrechtu. Jak je již zvykem, i letos je hlavním sponzorem tohoto závodu Škoda auto a proto tvoří většinu doprovodných vozů právě vozy od této společnosti. Mezi stájemi se však našly i výjimky, které si za svůj doprovod vybraly zcela jiný vůz. Mezi ně patří i stáj Sky, která dlouhodobě spolupracuje s automobilkou Jaguár.

aguár již delší dobu pracuje na novém SUV s označením F-Pace a právě tento vůz by v příštích dnech měl dělat doprovod jezdcům stáje Sky, tedy i Leopoldu Königovi. Již nyní se nám představil na fotografiích, kde se tento vůz představuje zcela nezamaskovaný a tak by se měl představit i přímo v závodě.

jafp21_5593b98775467

Design tohoto vozu vychází z konceptu C-X17, který Jaguár poprvé představil již v roce 2013. Ovšem k jistým změnám přeci jen dojde a to zejména v oblasti vzhledu vozidla. Změnil se hlavně přední nárazník vozidla, přední světlomety a zpětná zrcátka. I přesto, že fotografie plně odhalují podobu vozu, na závodech přeci jen budou vozy lehce maskovány. Maskování bylo speciálně navrženo pro tuto událost a vozy byly oděny do týmových barev týmu Sky doplněných o vzory karbonu, řetězu a závodních kol.

jafp11_5593b987502b0Prostorný vnitřní prostor vozu bude vozit čtyřčlennou posádku v čele s ředitelem stáje, lékařem a mechaniky. Do zavazadlového prostoru vozu se vejde veškeré potřebné vybavení od náhradních dílů pro kola, až po oblečení, nápoje a energetické gely. jafp23_5593b98797367
Jaguár spolupracuje s týmem Sky již od roku 2010 a vždy si pro závod připraví nějakou tu specialitku. V loni to byl například upravený sporťák Jaguár F-Type taktéž v barvách Sky a se speciálně upravenou zádí pro převoz kol. Zdali se letor týmu Sky a Jaguáru podaří ukořistit prvenství v tomto slavném závodu, se brzy dozvíme.