Levnější značka od Volkswagenu byla původně plánována již pro tento rok. Ovšem plány vždy nevyjdou a tak se této značky dočkáme nejdříve v roce 2018. A bohužel se s ní budeme moci setkat na trzích celého světa, jen ne v Evropě.

Značka Dacia dala všem jasně najevo, že automobily vybavené pouze tím nezbytným a ve velmi příjemné cenové hladině jsou jasným hitem i na evropském trhu. Ne každý potřebuje automobil s luxusní výbavou a velkým množstvím asistenčních systémů. Lidé dávají přednost hlavně vozům novým s platnou zárukou a hlavně s jednoduchou konstrukcí díky pozdějším opravám. Na podobné bází funguje na asijském trhhu i značka Datsun, kteroui oživil Nissan. Brzy se však očekává příchod dalšího “laciného hráče“ z koncernu společnosti Volkswagen. Nestane se tak však nejdříve v roce 2018.

vw_levna_znacka_cina_02_503_0

Vývoj vozu se prodloužil zejména z důvodu hledání levnějších metod výroby. A na co se můžeme těšit? V plánu jsou celkem tři modely. Mělo by se jednat o SUV, sedan a hatchback a měly by přicháízet i v tomto pořadí. Otázkou však je, zda bude slovo levné stále ve hře, protože ceny vozů se budou pohybovat okolo 8 000 eur do 11 000. V přepočtu tedy 220 000 korun až 300 000.

vw_levna_znacka_cina_03_800_600 (1)

Smutnou zprávou je také to, že i přesto že by se i přes cenu mohly vozy na evropském trhu ujmout, nebude se jednat o jejich cílový sektor. Tyto vozy budou dodávány předevím na trhy v Indii, Latinské Ameriky, Východní Evropy a Afriky. Vyrábět by se měly v Číně a našem trhu se s nimi vůbec nesetkáme.

the-volkswagen-group
To je podle našeho názoru poměrně velká škoda, protože nabídka levných vozů u nás není příliš velká a tou nejlevnější variantou nového vozu je stále pouze Dacia. Nová značka by mohla na trhu vzbudit rozruch, který by ještě více podpořil konkurenci ve snaze nabídnout zákazníkům to nejlepší.

makawiel

Premiéra F-Pace se blíží

Previous article

Jaguár F-Pace na Tour de France

Next article

You may also like

More in Novinky