Levnější značka od Volkswagenu byla původně plánována již pro tento rok. Ovšem plány vždy nevyjdou a tak se této značky dočkáme nejdříve v roce 2018. A bohužel se s ní budeme moci setkat na trzích celého světa, jen ne v Evropě.

Značka Dacia dala všem jasně najevo, že automobily vybavené pouze tím nezbytným a ve velmi příjemné cenové hladině jsou jasným hitem i na evropském trhu. Ne každý potřebuje automobil s luxusní výbavou a velkým množstvím asistenčních systémů. Lidé dávají přednost hlavně vozům novým s platnou zárukou a hlavně s jednoduchou konstrukcí díky pozdějším opravám. Na podobné bází funguje na asijském trhhu i značka Datsun, kteroui oživil Nissan. Brzy se však očekává příchod dalšího “laciného hráče“ z koncernu společnosti Volkswagen. Nestane se tak však nejdříve v roce 2018.

vw_levna_znacka_cina_02_503_0

Vývoj vozu se prodloužil zejména z důvodu hledání levnějších metod výroby. A na co se můžeme těšit? V plánu jsou celkem tři modely. Mělo by se jednat o SUV, sedan a hatchback a měly by přicháízet i v tomto pořadí. Otázkou však je, zda bude slovo levné stále ve hře, protože ceny vozů se budou pohybovat okolo 8 000 eur do 11 000. V přepočtu tedy 220 000 korun až 300 000.

vw_levna_znacka_cina_03_800_600 (1)

Smutnou zprávou je také to, že i přesto že by se i přes cenu mohly vozy na evropském trhu ujmout, nebude se jednat o jejich cílový sektor. Tyto vozy budou dodávány předevím na trhy v Indii, Latinské Ameriky, Východní Evropy a Afriky. Vyrábět by se měly v Číně a našem trhu se s nimi vůbec nesetkáme.

the-volkswagen-group
To je podle našeho názoru poměrně velká škoda, protože nabídka levných vozů u nás není příliš velká a tou nejlevnější variantou nového vozu je stále pouze Dacia. Nová značka by mohla na trhu vzbudit rozruch, který by ještě více podpořil konkurenci ve snaze nabídnout zákazníkům to nejlepší.