Nový model od Jaguáru se pomalu blíží. Nebude se jednat o žádný klasický sport nebo luxusní vůz, ale o vůbec první luxusní SUV, které bude Jaguár nabízet. Představit by se nám měl na autosalónu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Tabu ohledně luxusních značek a SUV modelů se pomalu ale jistě začínají bortit a SUV mánie se nevyhnula ani anglickému Jaguáru. Jako si před lety někteří nedokázali představit, že pod kapotou Jagoše bude šlapat turbodiesel, tak si někteří nedovedou představit, jak bude SUV od této značky vypadat. Již brzy se však dočkají.

Jaguar-CX17-Concept-1-1020x573

Pomalu ale jistě se nám totiž blíží zahájení autosalónu ve Frankfurtu nad Mohanem, kde bude Jaguár svůj model s názvem F-Pace představovat. Aby však Jaguár navnadil všechny, kteří jsou na tuto unikátní novinku zvědaví, připravil si pro ně video, ve kterém se tento nový vůz představuje ve všech svých procesech výroby. Od prvních črtů návrhářů, přes konstrukci karoserie, až po koncept vozu s označením C-X17 s velice dravou přídí.

c667c4cd-043f-4f09-b409-af29b77df8d9_Jaguar-C-X17_1

Jak moc se bude produkční verze od tohoto konceptu lišit, nevíme. Víme pouze to, že bude vůz postaven na modulární hliníkové platformě IQ(AL) a pod kapotou jí budou tepat nové čtyřválcové motory řady Ingenium. V nabídce by však neměl chybět ani přeplňovaný zážehový šestiválec podávající výkon 250 kW, který momentálně nalezneme i v modelech F-Type či XE.

249761EF00000578-0-image-m-30_1421018539058

Lze se domnívat, že si produkční Jaguár F-Pace zachová stejné, nebo alespoň dost podobné proporce jako koncept C-X17. Díky tomu by měl na délku měřit 4,7 metru. Ovšem z tohoto konceptu by nemusel vycházet jen model F-Pace. Jaguár totiž tvrdí, že plánuje navržení dalšího SUV, které se bude svými rozměry blížit Range Roveru Evoque. To už ovšem hodně předbíháme. Dny autosalónu budou vyhrazeny pouze tomuto modelu a vy se prozatím můžete podívat na ono zmiňované video.